• Noworodek
  Szpitale utrudniają dostęp do informacji publicznej - poinformowała w środę Fundacja "Rodzić po ludzku", która gromadzi informacje o jakości opieki w placówkach położniczych. Według fundacji, dostępu do informacji publicznej odmawiają też niektóre oddziały NFZ.
 • Myśli kobiety
  Jest zwana hormonem miłości i kolejne badania potwierdzają, że oksytocyna faktycznie w miłości bardzo się przydaje. Tym razem naukowcy analizowali mózgi myszy i wpływ oksytocyny na ich zachowania.
 • Seks
  Niemieccy naukowcy opracowali receptę na silniejszy orgazm zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Skuteczność swojej metody dowiedli w eksperymencie z 29 parami.
 • Anoreksja
  Oksytocyna, hormon uwalniany m.in. podczas porodu i seksu, może być pomocny w leczeniu zaburzeń odżywiania. Brytyjscy naukowcy wykazali jego dobroczynne działanie w badaniu z udziałem chorych na anoreksję.
 • Seks
  Naukowcy odkryli sekret wierności w związkach. Cudownym lekiem na pokusę jaką jest zdrada okazała się oksytocyna, zwana także hormonem miłości.
 • To przez geny jesteśmy bardziej przyjaźnie nastawieni do ludzi
  To przełomowe odkrycie w psychologii, które może wywrócić do góry nogami dotychczasowe myślenie o tym, jak kształtuje się charakter człowieka. Okazuje się bowiem, że rodzimy się życzliwi i pozytywnie nastawieni do innych. Czyli jednak geny, a nie wychowanie...
 • Najpóźniej w godzinę od porodu należy przystawić dziecko do piersi
  Znajdujemy się na dnie przepaści - tak o współczesnym podejściu do porodów mówi Michel Odent, francuski badacz i położnik. Według ekspertów obecne narodziny dziecka coraz mniej zależą od fizjologii i instynktu samej kobiety.
 • Dla jakości związku częste przytulanie jest równie istotne jak regularny seks.
  Większość z nas sądzi, że seks to najwyższy stopień bliskości dwojga ludzi. Tymczasem ostatnie badania wykazały, że częste przytulenie się partnerów jest lepszym wyznacznikiem zażyłości związku niż częstotliwość, z jaką uprawiają ze sobą seks. Zależność ta dotyczy przede wszystkim par, które są razem od wielu lat i początkową fazę zakochania mają już za sobą. Dlaczego przytulanie może mieć lepszy wpływ na związek niż seks?
 • Nisko poziom oksytocyny pod koniec ciąży może być przyczyną depresji poporodowej
  Hormon uwalniany zarówno w czasie miłosnych uniesień, jak i karmienia piersią może mieć wpływ na rozwój depresji poporodowej - informują szwajcarscy naukowcy.