• Policyjna akcja SMOG
  Policja zajmie się prześwietlaniem stanu technicznego samochodów. "Funkcjonariusze mają działać na dwa sposoby" - powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. A będą sprawdzać, czy zatrzymane do kontroli auto może jeździć po polskich drogach.
 • Nalewanie oleju na patelnię
  Czy smażenie jest zdrowe? Które tłuszcze nadają się do smażenia, a które nie?
 • Kia stinger
  Kia Motors Polska i Orlen podpisały długoterminową umowę o współpracy. Dla kierowców oznacza to, że serwisując auto koreańskiej marki dostaną do wyboru oleje i inne produkty rządowego koncernu paliwowego. To zmiana, bo do tej pory taki przywilej miał Lotos.
 • Smażona ryba
  Tradycyjne świąteczne potrawy zawierają sporo tłuszczów, jednak nie oznacza to, że chcąc się prawidłowo odżywiać powinniśmy z nich całkowicie zrezygnować. Mądrze dobrane i stosowane w odpowiednich proporcjach, mogą przysłużyć się zdrowiu i dodatkowo wzbogacić smak dań.
 • Awokado
  Awokado posiada wiele właściwości zdrowotnych. Znajdujący się w tym owocu kwas oleinowy obniża poziom cholesterolu, natomiast potas, witaminy C,E,A,K oraz z grupy B mają dobroczynny wpływ np. na układ nerwowy. W swojej diecie awokado powinny uwzględnić osoby, które mają problemy ze wzrokiem. Jest ono bowiem bogactwem luteiny i zeaksantyny. Z ich ilością nie należy jednak przesadzać, bo są kaloryczne. W średniej wielkości owocu znajduje się 230 kcal oraz aż 40 g tłuszczu.
 • Masło
  Blisko 80 proc. Polaków chce ograniczenia tłuszczów trans (TFA) w żywności, tyle samo osób chciałoby wiedzieć ile izomerów trans zawierają poszczególne artykuły spożywcze*. Odpowiednie regulacje prawne oraz edukacja nt. TFA pozwoliłyby zmniejszyć ich ilość w diecie Polaków i wybierać zdrowszą żywność.
 • Co oznaczają kontrolki na desce rozdzielczej samochodu?
  Co robić, gdy na desce rozdzielczej samochodu zapali się kontrolka check engine z symbolem silnika? A jak ważne są inne ikony?
 • Zdrowy tłuszcz
  Tłuszcz jest najbardziej kalorycznym składnikiem naszej diety. Z tego powodu wiele osób uważa, że należy go unikać w jakiejkolwiek formie – zupełnie niesłusznie. Istnieją bowiem tłuszcze, które są dla nas niezwykle cenne.
 • Olej konopny
  To doskonałe źródło kwasów omega-3 i omega-6. Jak te kwasy wpływają na organizm?
 • Doktor Marek Bachański
  Człowiek, który stał się symbolem walki o pacjentów nawet za cenę własnej kariery. Lekarz, który odwagę w starciu z urzędnikami przypłacił zniesławieniem, wykluczeniem ze środowiska i upadkiem, po którym niewielu zdołałoby się podnieść. Marek Bachański, uparty doktor od spraw niemożliwych, jak nazywa go w swojej książce Dorota Mirska-Królikowska. Opowiada jej, jak medyczna marihuana ratuje życie.