• Orzechy włoskie
  Uważane są za jedną z najzdrowszych przekąsek, o ile zachowamy umiar w ich spożywaniu. Jak wynika z najnowszych badań, wzmacniają serce i zmniejszają ryzyko przedwczesnej śmierci. Orzechy oraz pestki dyni i słonecznika.
 • Jogurt z chia i truskawkami
  Do czasu uzyskania zezwolenia na wprowadzanie do obrotu w UE nasion chia w jogurtach i deserach, produkty te nie mogą być sprzedawane - przypomina Główny Inspektor Sanitarny. Nasiona chia mogą być natomiast dodawane np. do pieczywa i płatków śniadaniowych.
 • Olej rzepakowy
  Oliwa z oliwek, wysokiej jakości olej rzepakowy, słonecznikowy czy lniany, a także produkty wytworzone na ich bazie – wszystkie one stanowią doskonałe źródło korzystnych dla zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych, których codzienne spożycie rekomendują najważniejsze instytucje określające aktualnie obowiązujące zalecenia żywieniowe na świecie.
 • Nasiona chia
  Te niepozorne nasionka kryją w sobie potężną leczniczą moc i dawkę energii, która wzmocni i odżywi organizm. Są niezwykle pożywne i zapewniają nieocenione korzyści zdrowotne.
 • Nasiona chia
  Chia to inaczej pochodząca z Ameryki Południowej szałwia hiszpańska. Jej nasiona były uprawiane już przez Azteków, którzy nazywali je Chian – oleisty. Rzeczywiście, roślina ta zawiera aż 34 proc. tłuszczu, w którym te najcenniejsze występują w bardzo wysokim stężeniu 64 proc.
 • Tran
  Tran to nic innego, jak olej otrzymywany z wątroby niektórych gatunków ryb bądź tkanki tłuszczowej ssaków morskich.
 • Margaryna
  Badania pokazują, że Polacy mają prawdziwy mętlik w głowie, jeżeli chodzi o tłuszcze. Aż 35% polskich konsumentów nie wie, że tłuszcze omega-3 i omega-6 pozytywnie wpływają na zdrowie, a 32% błędnie określa produkty spożywcze zawierające te dobre tłuszcze.
 • Ośle mleko nadzieją dla małych alergików
  Liczba niemowląt i małych dzieci z alergią na białka mleka krowiego rośnie z roku na rok. Naukowcy szukają więc zdrowego zamiennika. Z sukcesem. Według najnowszych badań mali uczuleniowcy mogą bezpiecznie pić mleko oślic.