• Matura
  Ranking Maturalny "Perspektyw" co najmniej dwukrotnie został poważnie zafałszowany - podał we wtorek Onet.pl. Jak pisze portal, szefostwo "Perspektyw" mimo wiedzy o poważnym błędzie w obliczeniach i o dyskryminacji uczniów niedowidzących od kilku lat bagatelizowało sprawę i nie chciały publicznie przyznać się do błędu, ani sprostować wyników.
 • Siedzia Sądu Najwyższego
  Blisko 40 nowych osób, które ostatnio trafiły do Sądu Najwyższego, jest stopniowo dopuszczanych do orzekania i włączanych do składów sędziowskich - wynika z informacji Onetu, które potwierdził rzecznik SN. Problem w tym, że wszystkie te osoby zostały ocenione przez nową KRS - której legalność zakwestionował sam SN, wysyłając pytania prejudycjalne do TSUE.
 • Michał Dworczyk
  "Fakt", Onet, media niemiecko-szwajcarskich wydawców nie ustają w atakach na premiera Mateusza Morawieckiego, Fundacja Bertelsmanna atakuje polski rząd; to brudna gra polityczna - uważa szef KPRM Michał Dworczyk. Zaczynam rozumieć po co Grzegorz Schetyna spotkał się z Angelą Merkel - dodał.
 • Mateusz Morawiecki
  - Nie dziwię się, że gdy mafie tracą przychody, zrobią wszystko, by się temu przeciwstawić. Będą atakować różnymi sposobami i metodami - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, PiS od trzech lat walczy z przestępcami i mafiami vatowskimi.
 • Mateusz Morawiecki
  Kelnerzy nagrywający polityków i biznesmenów w stołecznych restauracjach twierdzą, że zarejestrowali rozmowę, na której Morawiecki omawiał z nieznanym mężczyzną zakup nieruchomości na podstawione osoby - ujawnił w poniedziałek Onet. Ani premier, ani inni politycy PiS nie odnieśli się do tych zarzutów. Dlatego dziś portal publikuje fragmenty kolejnej taśmy przekonując, że ma pełny stenogram i nagranie audio.
 • Beata Mazurek
  Platformo, nie kłam – jeśli masz jakiekolwiek atuty, jakiekolwiek zarzuty, to połóż karty na stół, a nie rzucaj w nas pomówieniami i insynuacjami – apelowała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się do ujawnionych w poniedziałek nowych informacji dot. tzw. afery podsłuchowej.
 • Paweł Badzio
  Zarząd Polskiego Radia poinformował, że Paweł Badzio został odwołany ze stanowiska dyrektora Polskiego Radia 24. Badzio miał bez zgody zarządu zrezygnować z felietonów Andrzeja Stankiewicza, czym przekroczył swoje kompetencje.
 • Gazety
  Prawdziwym patriotyzmem dziennikarza jest pokazywanie rzeczywistości, a nie rozważania, komu jej obraz może zaszkodzić. Andrzej Gajcy, Andrzej Stankiewicz i inni dziennikarze Onetu wykazali się takim właśnie patriotyzmem, zarówno publikując kompromitujące Mateusza Kijowskiego faktury, jak i informując o notatce MSZ o polsko-amerykańskim kryzysie. W obliczu ataków i zarzutów o fake news chcę wyrazić solidarność z nimi – pisze Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego.
 • Ministrer spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz
  Oprócz postępowania prokuratury jest także prowadzone postępowanie wewnętrzne w Ministerstwie Spraw Zagranicznych ws. upublicznienia notatki niejawnej - powiedział w poniedziałek w Skopje szef MSZ Jacek Czaputowicz, pytany, czy w resorcie wyjaśniana jest kwestia upublicznienia notatki.
 • minister Jacek Czaputowicz
  W notatce polskiej ambasady nie ma nic o sankcjach na spotkania; jest stwierdzenie, że jest kwestia TK, są też inne sprawy współpracy i dobrze by było, gdyby spotkania na najwyższym szczeblu mogły się odbyć, kiedy te kwestie są rozwiązane - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz.