• Pogoda
   Jak informuje IMGW, zachodnia, centralna i częściowo południowa Europa będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, natomiast północna część Wysp Brytyjskich i Europa Wschodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na Polskę będzie oddziaływał wspomniany wyż. Z zachodu będzie napływało chłodniejsze powietrze polarne morskie.
 • Jak informuje IMGW, zachodnia Rosją, basen Morza Śródziemnego oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Zachodnia i częściowo centralna Europa jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, który połączy się z wyżem nad Morzem Norweskim. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej związanej z wypełniającym się niżem nad północno-zachodnią Rosją. Z północy nadal napływa chłodne powietrze polarne morskie.
 • W środę (19.06) w Teksasie miały miejsce gwałtowne opady deszczu, którym towarzyszył silny wiatr i opady gradu.
 • Podkarpacie góry
  Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna i południowa będą znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia, pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami u północnego wybrzeża Wysp Brytyjskich, nad Półwyspem Skandynawskim oraz nad Półwyspem Azji Mniejszej. Europa środkowa i zachodnia będą znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia.
 • upał
  Jak podaje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Północno-wschodnia Polska pozostanie w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju będzie w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.
 • Śnieg spadł na północnym wschodzie Australii, w subtropikalnym stanie Queensland, uchodzącym za jeden z najgorętszych regionów na świecie - poinformował we wtorek portal BBC News.
 • Upał, słońce, termometr
  IMGW informuje, że pogodę w Europie kształtują głównie ośrodki niżowe z rejonu Wysp Owczych, Bałkanów oraz Hiszpanii. Centrum słabego wyżu znajdzie się na pograniczu Rosji, Białorusi i krajów nadbałtyckich. Polska w większości jest pod wpływem tego wyżu, ale na zachodzie kraju zaznacza się zatoka niżowa z postępującym frontem chłodnym i linią zbieżności. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie.
 • Burza
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek rano ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem w południowo-wschodniej Polsce oraz ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami z gradem dla dziewięciu województw.
 • deszcz
  IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w centralnej i południowej części kraju. Alert obowiązuje w dziesięciu województwach.
 • Opady śniegu i deszczu
  I gdzie to przedwiośnie? Na rozpoczynanie poszukiwań w połowie lutego jest stanowczo za wcześnie. Łapmy więc każdą cieplejszą chwilę, bo zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.