• Opatrywanie rany
  Choć wakacje są dla większości z nas czasem relaksu i beztroski, to właśnie w letnich miesiącach częściej ulegamy urazom. Sprzyja im aktywność na świeżym powietrzu: wyprawy górskie i rowerowe, wędrówki po lesie, spacery po plaży. Wówczas najłatwiej o urazy, które mogą powodować także krwawienia. Warto wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji.
 • Szpital
  W Polsce trzeba wdrożyć kompleksowe działania wspierające obecny system leczenia ran przewlekłych i zespołu stopy cukrzycowej – podkreślają eksperci z Polskiego Towarzystwa Naukowego Leczenia Ran i Organizacji Opieki. Mogłoby to zmniejszyć potrzebę amputacji i liczbę przypadków inwalidztwa.
 • Dziecko ze skaleczoną dłonią
  Obniżymy cenę zbytu dla jednego z opatrunków, tak aby od marca pacjenci nie musieli do niego dopłacać - poinformowała firma Mölnlycke Health Care, producent opatrunków dla dzieci z EB. Firma przekaże też chorym 2 tys. sztuk opatrunków.
 • Obandażowana ręka
  Spotkanie z producentem opatrunków stosowanych przez chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka w sprawie wysokości cen tych wyrobów odbędzie się we wtorek - informuje resort zdrowia. Ministerstwo rozważa też inne możliwości wsparcia chorych na EB. Petycję przeciw wzrostowi cen opatrunków podpisało ok.14 tys. osób.
 • Preparat na bazie genetycznie modyfikowanego lnu może być stosowany na ciężko gojące się rany
  Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego opracowali żel o właściwościach bakterio- i grzybobójczych na bazie genetycznie modyfikowanego lnu. Preparat może być stosowany w leczeniu ciężko gojących się ran i być alternatywą dla tradycyjnych antybiotyków.
 • Polski rewelacyjny opatrunek przyda się w szpitalach
  Projekt wrocławskich naukowców dotyczący opracowania specjalnego rodzaju lnu o właściwościach medycznych został nominowany do nagrody Prix Galien. W ramach projektu powstały między innymi opatrunki lniane na ciężko gojące się rany.
 • Opatrunki ze świńskiej skóry pomogą wyleczyć rany oparzeniowe
  Jest metoda na najtrudniejsze do wyleczenia rany oparzeniowe. To opatrunki ze skóry pochodzącej ze świń modyfikowanych genetycznie. Zastosowane u kilku pacjentów zadziały rewelacyjnie!