• Zestresowane dziecko
  Czasem łatwiej zrzucić problem na złe duchy, niż przyznać, że się ma jakiś psychologiczny problem lub coś trudnego dzieje się w rodzinie - mówi psycholog dr Igor Pietkiewicz z Uniwersytetu SWPS, który bada zjawisko nagłych zmian zachowania i tożsamości przypisywanych opętaniu.
 • Outcast
  "Outcast" to serial oparty na komiksie, stworzonym przez Roberta Kirkmana we współpracy z rysownikiem Paulem Azecetą. Opowiada on o losach Kyle’a Barnesa, młodego mężczyzny, którego przez całe życie nawiedzają demony.
 • Szwedzka policja aresztowała rodziców, którzy przez kilka lat mieli maltretować swoją córkę. Uznali, że dziecko jest opętane i odprawiali nad nią swoje "egzorcyzmy", które polegały głównie na biciu.
 • W Polsce rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów. Dlatego coraz więcej duchownych pełni tę posługę. Przez 20 lat ich liczba wzrosła z 4 do 120 - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".
 • Tomasz Terlikowski
  Tomasz Terlikowski, dziennikarz, publicysta, działacz katolicki i redaktor naczelny portalu fronda.pl odniósł się do obecności Adama Darskiego "Nergala" w programie TVP.  - Szatan zwodzi ludzi, posługując się artystami, którym być może wydaje się, że tylko żartują, albo „tylko" budują pewną kreację sceniczną - mówi we "Wprost" Terlikowski.
 • "Nasz Dziennik" ostrzega: Internet może opętać
  Strony internetowe zawierające treści okultystyczne mogą narażać przeglądające je osoby na wpływy demonów i na opętanie - ostrzegają egzorcyści, a informuje o tym "Nasz Dziennik".