• Julia Roberts i Lucas Hedges
  Narkotyki zabijają więcej Amerykanów niż wypadki drogowe. Wśród uzależnionych rośnie liczba białych dzieciaków z dobrych domów. Jak Nic, bohater "Mojego pięknego syna", albo tytułowy Ben z filmu Petera Hedgesa.
 • Marihuana medyczna
  Obowiązkiem państwa jest zapewnienie pacjentowi dostępu do adekwatnego, bezpiecznego i skutecznego leczenia bólu - przypomina rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do ministra zdrowia. Rzecznik zwraca też uwagę na problem z dostępem do medycznej marihuany.
 • Lekarz trzyma dłoń pacjenta
  Na każdym etapie choroby nowotworowej można ulżyć w cierpieniu pacjentów - uważają lekarze. W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona medycynie paliatywnej "Oswoić ból".
 • Eksperci zapewniają: uzależnienie od narkotyków jest chorobą, której można zapobiec
  Światowa wojna przeciwko narkotykom nie powiodła się i rządy powinny rozważyć legalizację marihuany i innych kontrolowanych substancji - uważa komisja, w której skład wchodzą byli szefowie rządów i były sekretarz generalny ONZ.
 • Lek z konolidyną zastąpi morfinę w leczeniu ostrego bólu?
  Czas opiatów wykorzystywanych w leczeniu bólu jest chyba policzony. Naukowcy mają już następcę morfiny. Opracowali środek, który jest równie silny i skuteczny jak ona, a nie uzależnia.