• Śpiący noworodek
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków - zapowiedział w piątek szef WOŚP Jerzy Owsiak, który w Łodzi oficjalnie uruchomił produkcję tekturowych skarbonek dla ponad 120 tys. wolontariuszy przyszłorocznej zbiórki.
 • Kobieta u lekarza
  Prezes NFZ Andrzej Jacyna zapowiedział, że zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) będą następnym elementem reformy w ochronie zdrowia. Chcemy, by lekarze rodzinni odciążyli specjalistów - powiedział Jacyna.
 • 26 stycznia obchodzony jest Dzień Transplantacji
  Mazowiecki konsultant do spraw transplantologii profesor Andrzej Chmura podkreślił w PR 24, że kolejki do poradni przyszpitalnej są długie, a zazwyczaj lekarze pierwszego kontaktu nie są w stanie pomóc tym pacjentom. Dodał, że przeszczep narządu to bardzo droga operacja, a później brakuje pieniędzy na kompleksową opiekę.
 • Leczenie osób starszych
  Potrzeba więcej pieniędzy na opiekę medyczną seniorów - uważa profesor Piotr Błędowski gerontolog ze Szkoły Głównej Handlowej.
 • Będą zmiany w funkcjonowaniu opieki lekarskiej nad dzieciem w nocy i święta?
  Minister zdrowia zapowiada zmiany w funkcjonowaniu opieki lekarskiej nad dziećmi w nocy i w święta. Bartosz Arłukowicz odniósł się w ten sposób do ostatnich przypadków śmierci małych pacjentów, którym nie udzielono na czas odpowiedniej pomocy medycznej.
 • Jedna czwarta pacjentów oceniła szpital, w którym była hospitalizowana jako słaby lub średni
  50 proc. pielęgniarek nie rekomendowałoby szpitala, w którym są zatrudnione jako miejsca pracy, ale 70 proc. poleciłoby go jako miejsce opieki - wynika z badania w ramach projektu RN4CAST, którego wyniki zaprezentowano w środę podczas konferencji w Warszawie.
 • W Polsce osoby chore psychicznie mają problemy ze znalezieniem pracy
  Zbyt niskie i niedoskonałe finansowanie, stereotypy i brak dostatecznej edukacji społecznej - to główne problemy w realizacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, na które wskazywali eksperci podczas piątkowego spotkania w kancelarii premiera.