• Paweł Kukiz
  Z sympatią odnoszę się do każdego kandydata, który jest spoza establishmentu, a który jednocześnie niesie ze sobą program zmian ustrojowych, a nie wiem czy takie rzeczy ma w programie Szymon Hołownia. Jedyne przesłanie, które do mnie trafia to "jestem spoza partii, czyli jestem fajny" - mówi Paweł Kukiz.
 • Donald Tusk
  To tylko kwestia przesunięcia w czasie, ale PiS nie będzie rządzić w Polsce za cztery lata - mówi w wywiadzie dla sobotniej "Gazety Wyborczej" szef Europejskiej Partii Ludowej, były lider PO Donald Tusk.
 • Prezes NIK
  Skoro PiS (a może tylko sama marszałek Elżbieta Witek, kierując się wcześniejszymi uzgodnieniami) zaryzykował odesłanie dymisji Marianowi Banasiowi, aby wymusić na nim wskazanie swojego polityka jako p.o. prezesa Najwyższej Izby Kontroli, widać jak na dłoni, o co toczy się gra. Przecież politykom obozu rządzącego naprawdę zależy, aby Banaś odszedł. Ale co najmniej równie mocno zależy im na przejęciu pełnej kontroli nad NIK. Do tego zmierzały ich ruchy w ostatnich tygodniach.
 • Euro 2020
  Pierwszym wyzwaniem dla polskich piłkarzy podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy będzie wyjście z grupy – uważa Tomasz Wałdoch. "To pierwszy krok. Zróbmy go, a potem będziemy się martwić, co dalej" – powiedział PAP były reprezentant kraju.
 • Sędzia Paweł Juszczyszyn
  Skromny sędzia rejonowy z Olsztyna rozbił w zeszłym tygodniu bank.
 • Artur Zawisza
  Prokuratura zakwalifikowała zdarzenie drogowe, do którego doszło z udziałem byłego posła Artura Zawiszy jako wypadek - poinformował w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.
 • Adrian Zandberg
  Czego my, Polacy, pragniemy najbardziej? Polski od morza do morza? Polski białej i dla Polaków? Rozpięcia nas na krzyżu, byśmy znów stali się Chrystusem narodów? Demaskacji spisków i triumfu dobra nad złem? Krwawej zemsty na przeciwnikach politycznych?
 • Łukasz Bąk
  Hurra, "Wilk i Zając” wracają! Rosyjskie studio filmowe Sojuzmultfilm podało, że z okazji 50. urodzin kultowej bajki wyprodukuje 26 nowych odcinków. I mam szczerą nadzieję, że będą równie dobre, jak stare – wilk będzie jarał szlugi jeden za drugim, rozwalał z kopa kosze na śmieci, pił wódkę, w szufladzie trzymał magazyn "Playwolf” i targał zająca za uszy. A ten ostatni nadal będzie miał syndrom sztokholmski – popiskiwał jak nastolatka na randce w wesołym miasteczku i rumienił się już na sam widok swojego oprawcy.
 • Po meczu Polska - Słowenia nie pozostawiono na murawie suchej nitki
  - W ciągu kilku dni trawa nie zwiąże się z podłożem i trudno przygotować w tak krótkim czasie murawę - zapewnił greenkeeper z Gdyni Daniel Czuk. Po wtorkowym eliminacyjnym spotkaniu Euro 2020 ze Słowenią nawierzchnię na PGE Narodowym krytykowali polscy piłkarze.
 • Filipiny flaga
  W poszukiwaniu najbardziej wydajnego mechanizmu promującego zajmowanie najwyższych urzędów państwowych przez kobiety warto się przyjrzeć Filipinom. A konkretnie wprowadzonemu tam po upadku dyktatury Ferdinanda Marcosa (1965–1986) ograniczeniu czasu sprawowania władzy przez polityków.