• Karolina Lewestam
  Bywały już najróżniejsze pomysły na uzdrowienie naszej zamotanej w toksyczne pseudodebaty demokracji. Na poziomie systemowym pojawiła się ostatnio propozycja rozmowy o zmianie ustroju Polski na bardziej zdecentralizowany, co mogłoby zapobiec pogrążaniu polityki centralnej w jałowych sporach ideologicznych i pozwoliłoby się nam efektywniej zająć kwestią obronności czy polityką zagraniczną. Wielu wygłaszało też pomysły na to, jak uzdrowić debatę publiczną poprzez transformację mediów, w których się ona odbywa, albo wręcz przez ograniczenie udziału w niej na zasadzie jakiegoś rodzaju cenzusu.
 • Donald Trump
  Dzięki prezydentowi Rooseveltowi twórcy kultury pokochali w USA lewicę, a senator McCarthy umocnił ich w tym uczuciu na następne pokolenia.
 • Donald Tusk
  Wyobraźmy sobie taki scenariusz: impas polityczny nad Tamizą trwa, brexitowy zegar tyka. Zdesperowana premier Theresa May decyduje się oddać inicjatywę parlamentowi, zwracając się do posłów z pytaniem: „Jakiego brexitu chcecie?”. Westminster pogrąża się w chaosie, żaden z wariantów nie jest w stanie zyskać większości. Aby zachować resztkę prestiżu, Izba Gmin decyduje się więc jeszcze raz zapytać o zdanie Brytyjczyków.
 • TSUE
  "Trzy dni przed eurowyborami TSUE wyda kolejne orzeczenie. Dwa dni przed wyborami samorządowymi TSUE też wydało orzeczenie w sprawach naszej polityki wewnętrznej. Sugeruję, że przynajmniej część osób, które są zaangażowane w ten cały proces, może mieć intencje polityczne" - uznał w TVN24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. I nie jest w tej ocenie osamotniony. 
 • Xiaomi Mi Mix 3
  Telefon chińskiego producenta jest zdecydowanie najbliższy idei bezramkowego urządzenia, z ekranem którego nie szpecą żadne wcięcia czy dziury. Jednak położenie aparatów do selfie nie każdemu przypadnie do gustu.
 • Kościół
  Głośny amerykański film "Spotlight" rozpoczyna krótka scena na komisariacie w Bostonie. Młody policjant ze zdumieniem obserwuje, jak sprawa molestowania dzieci przez katolickiego księdza zostaje wyciszona już na posterunku. Jest rok 1976.
 • Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i przedstawiciele organizacji społecznych po podpisaniu w warszawskim Ratuszu, deklaracji na rzecz społeczności LGBT+
  W dzisiejszej wojnie o kartę LGBT+ liberalna strona udaje, że może zrobić coś przełomowego, a konserwatywna reaguje na to przesadnie – z powodów wyborczych. Ale same dylematy nie są pozorne.
 • PiS
  Breksitować to nowy czasownik, który oznacza, że ktoś się z nami żegna, ale nie wychodzi. Biorąc pod uwagę to, jak przebiega rozstanie Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, słowo ma szansę zostać najpopularniejszym w tym roku. Idealnie będzie łączyło się z tym, które wygrało ubiegłoroczny plebiscyt, czyli dzban.
 • Głosowanie ws. brexitu
  Chaos, porażka, fiasko, blamaż, klapa, wtopa, żenada. Przez ostatnie miesiące te słowa nie schodziły z nagłówków brytyjskich gazet opisujących spory polityczne wokół wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak to się stało, że projekt, który miał być źródłem narodowej dumy, na razie przynosi tylko wstyd?
 • Motorola Moto G7
  Najnowsza seria linii G – oznaczona nr. 7 – kontynuuje to, w czym Motorola jest najlepsza. W tworzeniu dobrze wycenionych i dobrze działających urządzeń ze średniej półki.