• Mateusz Morawiecki na spotkaniu z kołem gospodyń wiejskich
  Sejm przyjął nową ustawę o kołach gospodyń wiejskich, a prezydent ją podpisał. "Sporo kobiet woli działać nieformalnie, bo po co mieć do czynienia z urzędem skarbowym i tłumaczyć się z każdej rozliczonej faktury. To kłopot. A ludzie na wsi chcą mieć święty spokój" – oceniają nowe prawo same zainteresowane. 
 • KNF
  Od połowy listopada wszystkie banki polskie notowane na giełdzie, włącznie z państwowymi, traciły na wartości. Początkowo spadki były głębokie, ostatnio podmioty te odrobiły część strat, ale tylko nieznacznie.
 • Dolina Krzemowa
  Co dziś wiedzą wszyscy? Że mleko UHT nie kwaśnieje, że wykastrowany kot powinien szczególnie dbać o linię – i że wielkie internetowe firmy z Doliny Krzemowej, zarazem sprawcy i zwycięzcy globalizacji, osiągają rekordową moc wpływu na świadomość ludzką oraz zyski, o których nie śniło się filozofom sprzed cyfrowej rewolucji.
 • szef pracownik praca
  Upadek państwa wcale nie musi się powtórzyć. Uczmy się na błędach, zamiast je bezmyślnie powtarzać. Różnice zdań to z tej perspektywy nie egzystencjalne zagrożenie dla zbiorowości, ale szansa. Zwracamy sobie wzajemnie uwagę na ważne sprawy. Kto wie, może popełnimy mniej błędów? - mówi dr Jarosław Kuisz współzałożyciel i redaktor naczelny "Kultury Liberalnej", wykładowca Wydziału Prawa i Administracji UW.
 • CEO Huaweia Richard Yu prezentuje dwa smartfony z linii Mate
  Huawei pokazał we wtorek w Londynie swoje najnowsze urządzenia – cztery telefony z serii Mate, smartwatch i inteligentną opaskę.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  Jarosław Kaczyński spełnia swoje marzenie. Chce, by PiS stał się partią ludową jak bawarska Unia Chrześcijańsko -Społeczna (CSU). Stanie się to możliwe, jeśli w wyborach samorządowych pokona PSL. Docelowo pozwoli to PiS-owi zdobyć drugą kadencję w parlamencie.
 • Polska Niemcy, zdjęcie ilustracyjne
  Mimo zapewnień kolejnych polityków o tym, że Polsce należą się od Niemiec reparacje wojenne, nie ma możliwości prawnych ich dochodzenia. Wysokie jest za to prawdopodobieństwo zaspokojenia roszczeń indywidualnych. Kolejne rządy nie wspierają jednak ofiar na tym polu.
 • Jan Wróbel
  Ojkofobia nie jest przyrodzona tylko części elit, tym powiedzmy, liberalno-lewicującym. Łatwo o niechęć do ojczyzny, o ile identyfikujemy się z własnym krajem tylko wtedy, kiedy nasza partia rządzi; zaś kiedy władzę dzierży nasz rywal, to wtedy śpiewamy "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie". Wielu na polskiej prawicy z zainteresowaniem śledziło wybory we Francji, w Austrii, we Włoszech, a ostatnio w Szwecji – kibicując tym, którzy "są przeciw" establishmentowi. Dopingowali zatem tym, którzy wygrywając, zarówno osłabiliby Polskę w Europie, jak i m.in. staraliby się ograniczyć swobodę przekraczania granic i podejmowania pracy m.in. Polakom.
 • Rafał Woś
  Największym grzechem globalizacji było to, że nie podnosiła standardów pracy w krajach biedniejszych, a jednocześnie obniżała je w tych bogatszych. To zdanie można dziś usłyszeć nie tylko na niszowych zjazdach lewackich aktywistów, lecz również wśród absolutnie pierwszoligowych ekonomistów naszych czasów. Ich zdaniem czas na zupełnie nowe podejście do tworzenia następnych układów handlowych.
 • Grzegorz Leszczyński Fot. Marcin Łobaczewski
  To są arcydzieła chwili. Żeby zachwycić się "Pawiem królowej", trzeba mieć słuch muzyczny i trzeba sobie "Pawia" w duchu rapować. W momencie kiedy przemija postać świata i przestajemy Masłowską rapować, to nie słyszymy dźwięku i wszystko brzmi zupełnie inaczej, brzmi pusto - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, prof. Grzegorz Leszczyński, historyk literatury, kierownik Zakładu Literatury Popularnej, Dziecięcej i Młodzieżowej na Uniwersytecie Warszawskim i dyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum.