• Oprah Winfrey na 75.gali wręczenia Złotych Globów
  Chcę by wszystkie oglądające nas teraz kobiety wiedziały, że na horyzoncie wstaje nowy dzień - powiedziała ze sceny Oprah Winfrey i porwała za sobą cała salę. A jej wystąpienie jest najgoręcej komentowanym wydarzeniem wieczoru. I na pewno odsunęło w cień to, kto wygrał Złote Globy.
 • Michelle Obama i Oprah Winfrey
  Amerykańska "królowa telewizji" nigdy nie ukrywała, że panowanie nad wagą to jej problem - wielokrotnie chudła i tyła i otwarcie mówiła o tym, ile kosztuje ją walka o wygląd. Teraz chyba musi być szczęśliwa, bo prezentuje się rewelacyjnie - wprawdzie wciąż nie jest długonogą gazelą, ale sylwetka, którą wypracowała, idealnie do niej pasuje. Zgadzacie się?
 • Nominowani do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej 2015
  Do gali Oscarów pozostało jeszcze kilkanaście dni, ale Hollywood już żyje tą wielką imprezą. Jak co roku, nominowani do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej spotkali się w hotelu The Beverly Hilton w Los Angeles na oficjalnym lunchu. Frekwencja była prawie 100-procentowa.
 • "Kolor purpury" to jeden z największych sukcesów artystycznych w karierze Spielberga
  "Kolor purpury" to jedno z moich najdawniejszych filmowych wzruszeń. Lekcja Spielberga była w moim przypadku sprawdzianem współczucia, empatii, ale też samoświadomości.
 • Tina Turner i udar, którego nie było
  "Tina miała lekki wylew" – wiadomość podana przez niemiecki serwis informacyjny Express lotem błyskawicy obiegła świat. Równie szybko zareagował przedstawiciel legendarnej wokalistki, która od lat wiedzie życie szczęśliwej emerytki w Szwajcarii.
 • Oprah Winfrey i Forest Whitaker w filmie "Kamerdyner"
  Przez prawie 30 lat służył siedmiu kolejnym prezydentom Ameryki. Historię Eugene'a Allena – czarnoskórego kamerdynera pracującego w Białym Domu w latach 1952-1986 – przeniósł na kinowy ekran Lee Daniels. Jego film był hitem za oceanem, a – zdaniem bukmacherów – również pewniakiem w walce o Oscary. Niestety, stało się dokładnie odwrotnie – "Kamerdyner" i grający główną rolę Forest Whitaker okazali się pierwszymi, wielkimi przegranymi oscarowej gonitwy.
 • Barack Obama
  Prezydent USA Barack Obama wręczył 16 wybitnym Amerykanom Medale Wolności. Wśród uhonorowanych tym najwyższym cywilnym odznaczeniem państwowym są Bill Clinton i Oprah Winfrey.
 • "The Butler" w ogniu krytyki
  Michael Reagan, syn Ronalda Reagana, skrytykował najnowsze dzieło Lee Danielsa, "The Butler".
 • Forest Whitaker w filmie "The Butler"
  "The Butler" opowiada historię Eugene'a Allena (Forest Whitaker), czarnoskórego kamerdynera pracującego w Białym Domu. W latach 1952-1986 Allen służył ośmiu kolejnym prezydentom. Film Lee Danielsa stał się nieoczekiwanym hitem za oceanem, gdzie zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u, przynosząc 25 milionów dolarów. I pewnie powalczy również o statuetki Oscara.
 • Ofiarą złego oszacowania zawartości portfela stała się gwiazda amerykańskiego show-biznesu Oprah Winfrey.