• Tomasz Kaczmarek
    W majowe święto wojsko zrzucało ulotki ze śmigłowców w ramach prezydenckiej akcji "Orzeł może". Zdaniem posła PiS złamano w ten sposób prawo. Doniósł więc do prokuratury na wojsko, a ta wszczęła śledztwo. Zdaniem wojskowych sprawy jednak nie ma, bo wydany rozkaz był zgodny z prawem.
  • Akcja "Orzeł może" wraca na tapet. Okazało się, że Fundacja Polska Obywatelska, która miała współfinansować kampanię, wycofała się z projektu i zwróciła pieniądze Narodowemu Centrum Kultury. - Wystraszono nam sponsorów - tłumaczy Wojciech Borowik, szef fundacji. Kto zatem zapłacił za "Metkę narodową”?
  • Bronisław Komorowski
    Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gęsto się tłumaczy. Poszło o akcję, podczas której z wojskowych śmigłowców zrzucono około 3 mln ulotek, promujących wspólną akcję dwóch ogólnopolskich mediów.
  • Anna Popek, Anna Rusowicz, Anna Wendzikowska
    Biel i czerwień królowały na pokazie mody, który był zwieńczeniem akcji "Orzeł może". Poza zawodowymi modelkami w strojach w barwach narodowych zaprezentowały się gwiazdy. Nie zabrakło piór, dekoltów i prześwitów. Uwagę przyciągnął szczególnie ten, który zaprezentowała wdzięcznie Anna Wendzikowska.
  • Marek Suski źle wspomina swoją ostatnią wizytę w radiowej Trójce. Wszystko przez czekoladowego orła, który brał udział w akcji "Orzeł może". Poseł PiS - jak twierdzi - rozchorował się od kontaktu z orłem. "Dusiłem się!" - opowiada.