• Steven Spielberg
  Były wielkie nadzieje i wysokie pozycje w rankingach bukmacherskich. Skończyło się na nominacjach. Oto lista twórców, których raczej nie zachwyciły decyzje amerykańskich Akademików, przyznających swoje słynne statuetki. Najwięksi przegrani Oscarów 2013!
 • Jennifer Lawrence zdobyła Oscara i zaliczyła kolejną wpadkę
  – Urządziliście mi owację na stojąco tylko dlatego, że upadłam! – mówiła ze śmiechem Jennifer Lawrence odbierając Oscara dla najlepszej aktorki. Chwilę wcześniej mistrzyni gaf potknęła się wchodząc na scenę Dolby Theatre.
 • Sutki Anne Hathaway na gali Oscary 2013
  Noga Angeliny, która była niekwestionowaną bohaterką zeszłorocznej gali oscarowej, może czuć się zagrożona... Sterczące sutki Anne Hathaway w chwilę po tym, jak aktorka pojawiła się na czerwonym dywanie, zdobyły status "gwiazdy wieczoru" i dorobiły się swojego profilu na Twitterze. Was też elektryzują?
 • Filmowcy i krytycy o Oskarach: "Lincoln" przegranym
  "Lincoln" to największy przegrany tegorocznych Oscarów - zgodnie uważa środowisko filmowe. Film Stevena Spielberga o szóstym prezydencie Stanów Zjednoczonych otrzymał tylko 2 na 12 możliwych statuetek.
 • Adele z Oscarem za "Skyfall"
  W sumie wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami – Adele, Jennifer Lawrence i Anne Hathaway opuściły niedzielną galę rozdania Oscarów z pozłoconymi statuetkami w dłoni. Jednak emocje, jakie towarzyszyły damom na podium były ogromne: Adele się rozpłakała, a Jennifer przewróciła.
 • Jennifer Lawrence i Anne Hathaway – najlepsze aktorki
  Dzięki bezpośredniej relacji, każdy kto chciał zarwać noc, mógł 85. galę wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej śledzić na żywo. To, czego nie pokazano w telewizji, uchwycili w kadrach akredytowani fotoreporterzy. Oto Oscary 2013 podglądane zza kulis.
 • Patricia Clarkson, Helena Bonham Carter i Rachel Mwanza
  Przedziwne kroje, mało eleganckie tkaniny, fasony niedopasowane do ciała - to najdelikatniejszy opis kreacji, które prezentujemy w tej galerii. Zobaczcie, kto zaliczył wpadkę na czerwonym dywanie.
 • Najlepsza drugoplanowa rola żeńska:
  Najważniejsza noc branży filmowej już za nami. Niespodzianek i tym razem nie było. Oscary 2013 powędrowały do faworytów. Jedynym zaskoczeniem może być tylko słaby wynik "Lincolna" – film Spielberga dostał tylko dwie statuetki (za scenografię i kreację Daniela Day-Lewisa). Za najlepszy uznano bowiem "Operację Argo" w reżyserii Bena Afflecka. Oto tegoroczni laureaci...
 • "Lincoln"
  85. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej nie zapowiada się na galę pełną niespodzianek. Oto faworyci w rozgrywce o tegoroczne Oscary...
 • Nagroda Związku Pisarzy dla "Operacja Argo"
  Film Bena Afflecka "Operacja Argo" otrzymał doroczną nagrodę Writers Guild of America – Gildii Scenarzystów Amerykańskich. To prestiżowe wyróżnienie przyznano za najlepszy scenariusz adaptowany.