Bili po twarzy, głowie, kopali zatrzymanych. Na służbie
03 stycznia 2011 Gdańska prokuratura oskarżyła sześciu policjantów z Nowego Miasta Lubawskiego o to, że bili zatrzymanych lub osoby, wobec których podejmowali interwencje. Innego b. policjanta z tej komendy oskarżono o podrobienie dokumentów.