• Alarm w Oslo. Znaleziono bombę
  Norweska policja informuje o unieszkodliwieniu podejrzanego przedmiotu "przypominającego bombę" w ruchliwej dzielnicy centrum Oslo. Doszło do tego w sobotę; ewakuowano okoliczne bary i restauracje. Zatrzymano podejrzanego 17-letniego obywatela Rosji.
 • Piotr Żyła
  Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft i awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamil Stoch - w niedzielę 22. - spadł w niej na drugie miejsce.
 • Kamil Stoch
  Niemiec Andreas Wellinger wygrał w Oslo kwalifikacje przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich, będące jednocześnie prologiem cyklu Raw Air. Najlepszy z Polaków, Maciej Kot, był szósty. W niedzielnych zawodach wystąpi pięciu biało-czerwonych.
 • Norwegia: Oslo tymczasowo wprowadza zakaz pojazdów z silnikiem Diesla
  W stolicy Norwegii będzie obowiązywać zakaz używania pojazdów z silnikami dieslowskimi z uwagi na wysokie zanieczyszczenie powietrza - podały władze Oslo. To pierwszy taki zakaz na miejskich drogach.
 • Oslo
  Norwegowie nie kojarzą się z ekstrawagancją, a Oslo to dla większości ludzi nowoczesna architektura, restauracje z gwiazdkami Michellina i fiordy. Jest jednak coś, co burzy wizerunek uporządkowanego, uładzonego miasta – naprawdę dziwne muzea. W Norwegii mają na ich punkcie bzika. Zresztą zobaczcie sami.
 • Medal z wizerunkiem Alfreda Nobla
  Z naukowego punktu widzenia polscy ekonomiści to nawet nie płotki, ale niezauważalny dla świata plankton. Jedyni, którzy się liczą, to ci, którzy wyemigrowali. Pierwszy "Polak z Polski" pojawia się w globalnym rankingu cytowań dopiero na 2180. miejscu.
 • Szimon Peres
  W wieku 93 lat zmarł w środę w Tel Awiwie były prezydent Izraela Szimon Peres - poinformowała Izraelska Agencja Prasowa (JTA) oraz inne izraelskie media.
 • Lotnisko w Brukseli
  Alarmy bombowe zostały ogłoszone w dwóch samolotach lecących do Brukseli: z Oslo i Sztokholmu - podały w środę wieczorem belgijskie media. Oba samoloty wylądowały bezpiecznie. Wypowiedzi przedstawicieli władz i prokuratury na ten temat są sprzeczne.
 • Sztokholm, Szwecja
  Zwiedzanie Europy nie jest tanie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą najciekawsze i najczęściej odwiedzane kraje – Wielka Brytania, Portugalia, czy Norwegia i Szwecja, o których wiadomo, że są po prostu drogie. Coraz więcej firm i miast oferuje karnety turystyczne, czyli City Passy, mające sprawić, że podróżowanie będzie tańsze. Czy to jednak działa?
 • Holmenkollen
  Odwołano zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które miały odbyć się w Oslo. Od rana stolicę Norwegii spowijała gęsta mgła, dodatkowo mocno wiało.