• Policja
  Policja odpowiada na raport Najwyższej Izby Kontroli, krytykujący prowadzone przez nią poszukiwania osób zaginionych. Rzecznik Komendy Głównej inspektor Krzysztof Hajdas powiedział IAR, że nie zgadza się z opinią Izby.
 • Policja
  Najwyższa Izba Kontroli krytycznie o poszukiwaniach osób zaginionych, prowadzonych przez policję. W specjalnym raporcie NIK wytknęła funkcjonariuszom między innymi niewłaściwe korzystanie z procedur, co może się przekładać na skuteczność tych poszukiwań.
 • Strażacy i służby kryzysowe prowadzą akcję na gruzowisku kamienicy w Katowicach
  Nie żyją trzy osoby, które mieszkały w katowickiej kamienicy zniszczonej w wybuchu gazu. Późnym wieczorem ratownicy odnaleźli ciała mężczyzny, kobiety i dziecka. Wiadomo było, że poszukiwani to małżeństwo dziennikarzy, Dariusz Kmiecik i Brygida Forsztęgą-Kmiecik oraz ich dwuletni syn, którzy mieszkali na trzecim piętrze budynku. Nad ranem akcję ratowniczą zakończono.
 • Gruzowisko kamienicy w Katowicach
  Udało się wydobyć spod gruzu kobietę, uwiezioną po wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach. Budynek, którym zawaliła się frontowa ściana, będzie jeszcze przeszukiwany.