Surowe niemieckie przepisy o oszczędzaniu energii. W budynkach będzie chłodno
12 sierpnia 2022"W związku z kryzysem gazowym, budynki użyteczności publicznej powinny być ogrzewane w sezonie zimowym tylko do 19 stopni Celsjusza" - zapowiedział w piątek minister gospodarki Niemiec Robert Habeck w wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung”. Wyjątkiem od tej zasady będą szpitale i instytucje społeczne.