• Żydzi. Rok 1940
    Instytut Filozofii i Socjologii PAN wezwał dr. Piotra Gontarczyka do "zaprzestania medialnej kampanii oszczerstw" wobec autorów publikacji "Dalej jest noc" i do przedstawienia na jej temat recenzji naukowej. IFiS PAN wskazał w tej sprawie na odpowiedzialność prawną.
  • Paweł Adamowicz
    Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony – orzekła Rada Etyki Mediów po analizie kilkunastu materiałów TVP z 2018 r. REM stwierdziła, że autorzy tych publikacji złamali 5 z 7 zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów. Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski stwierdził, że w stanowisku Rady Etyki Mediów brakuje konkretnych przykładów naruszeń zasad, o których wspomina w wydanym oświadczeniu. "Ma ono charakter stanowiska politycznego, a nie rzeczowej i merytorycznej opinii" - ocenił .
  • Węgierski Parlament
    Projekt uchwały wymierzonej przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. uruchomienia wobec Węgier art. 7 unijnego traktatu złożyli przewodniczący frakcji rządzącego Fideszu Mate Kocsis i szef kancelarii premiera Gergely Gulyas.
  • Weronika Marczuk straciła cierpliwość do swojego byłego męża, Cezarego Pazury. Jej zdaniem, częste oszczerstwa kierowane pod jej adresem mając na celu zapewnienie aktorowi spokoju w obecnym związku.