• Tabletki na dłoni
  Korzystanie z suplementów diety stało się powszechne. Polacy przyjmują je w nadmiarze, bez konsultacji z lekarzem – alarmuje Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia. Eksperci przypominają, że najzdrowsze jest wyrównywanie niedoborów pokarmowych właściwą dietą.
 • Kobieta robi zakupy w aptece
  Sprzedaż suplementów diety w naszym kraju w 2017 r. po raz pierwszy przekroczy 4 mld zł – prognozuje raport opublikowany na konferencji poświęconej rynkowi tych produktów.
 • witaminy
  Do sprzedaży suplementów diety najlepszym miejscem są apteki, gwarantujące jakość i fachową poradę – mówili eksperci podczas debaty „Suplementy diety: media, fakty i mity”. Sugerowali też m.in., by suplementy eksponować tak, aby klienci nie brali ich za leki.
 • Kapsułki
  Kiedy silny ból nie mija, sięgamy po coraz mocniejsze leki. Po tych z paracetamolem i ibuprofenem kolejnym wyborem jest lek zawierający ketaprofen. O ile te pierwsze możemy mieć od ręki, o tyle na ten ostatni musimy mieć receptę. Sytuacja zmieni się jednak już za kilka miesięcy. Od 1 października 2017 roku Ketonal będzie lekiem OTC.
 • Leki, tabletki, medykamenty
  Obecnie niektóre leki można nabyć w sklepach i na stacjach benzynowych. To może się jednak zmienić, ponieważ Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia, które ma na celu wprowadzenie ograniczenia w sprzedaży medykamentów poza aptekami. Których lekarstw nie kupimy już w sklepach? Czy znikną też ze sklepów internetowych?
 • Apteka
  Zmiany zasad sprzedaży leków w ogólnodostępnych sklepach mogą ograniczyć ich dostępność w małych miejscowościach i na wsiach – przekonują producenci leków. Resort zdrowia zapewnia, że leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe nie zostaną wycofane.
 • Farmaceuta w aptece
  PiS ogranicza sprzedaż leków poza aptekami. W sklepie spożywczym czy na stacji benzynowej kupimy paracetamol w tabletkach tylko po 300 mg - wynika z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Obecnie te tabletki produkuje tylko jedna firma - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Przyjmowanie lekarstw
  Niemal dziewięciu na dziesięciu dorosłych (89 proc.) deklaruje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy stosowało leki dostępne bez recepty i suplementy diety; najczęściej środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz witaminy – wynika z sondażu CBOS.
 • Badanie wzroku
  Oko jest „oknem do mózgu” - przekonują lekarze okuliści. Badanie OCT, czyli optyczna koherentna tomografia oka, umożliwiając analizę komórek i włókien nerwowych, pozwala wykryć i ocenić progresję chorób neurodegeneracyjnych.
 • Syrop
  - Jak jesteśmy przeziębieni, to powinniśmy zrezygnować z syropu glukozowo-fruktozowego - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Bosacka. - Najlepiej wtedy jeść rosół na zmianę z kaszą jaglaną - dodała autorka programu "Wiem, co jem". Co kryje się w syropach na kaszel bez recepty?