• Dolary kanadyjskie
  Rząd Kanady analizuje możliwość wprowadzenia dochodu gwarantowanego dla wszystkich. Głównym argumentem są zmiany na współczesnym rynku pracy, które utrudniają stabilne zatrudnienie i osiąganie stabilnych dochodów.
 • Vancouver – centrum sportów zimowych
  Pomimo, że Kanada słynie głównie ze swojej dziewiczej natury i bujnego świata fauny i flory, to nie jest to jedyna rzecz, jaką ma do zaoferowania. Oto miasta, które warto odwiedzić w Kanadzie. 
 • Zamach w Kanadzie. Napastnik na ZDJĘCIACH z monitoringu
  To był zamach na parlament - nie mają wątpliwości kanadyjskie media i politycy. Służby ujawniły zdjęcia z monitoringu. Widać na nich, jak uzbrojony mężczyzna, który zastrzelił żołnierza, biegnie po ulicach z długą bronią w dłoniach. Uciekają przed nim przechodnie.
 • Kwiaty i znicze na miejscu strzelaniny
  Kanadyjska policja zakończyła blokadę centrum Ottawy po strzelaninach w parlamencie i jego okolicach. Uzbrojony napastnik zabił tam żołnierza, później sam zginął. Motywy sprawcy nie są znane ale mógł to być akt terrorystyczny.
 • Kadr z filmu nagranego wewnątrz kanadyjskiego parlamentu
  Kanadyjski żołnierz zmarł raniony w wyniku strzelaniny w pobliżu parlamentu w Ottawie. Według świadków, uzbrojony mężczyzna oddał około 30 strzałów koło narodowego pomnika ofiar wojennych. Premier Kanady nazwał strzelaninę w centrum Ottawy "nikczemnym atakiem". Jednocześnie Stephen Harper wyraził przekonanie, że nie powinno to zakłócić pracy parlamentu, ani rządu.
 • Strzelanina w Ottawie
  Kanadyjski żołnierz zginął w wyniku strzelaniny w pobliżu parlamentu w Ottawie. Według świadków, słychać było około 30 strzałów z broni palnej. Premier Kanady nazwał strzelaninę w centrum Ottawy "nikczemnym atakiem".
 • Barack Obama w windzie. Fotografia z października 2008 roku
  Siły powietrzne Kanady i Stanów Zjednoczonych zostały postawione w stan podwyższonej gotowości po strzelaninie w centrum Ottawy. Rzecznik Dowództwa Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej kapitan Jeff Davis odmówił ujawnienia szczegółów.
 • Kreml w Moskwie
  Rosjanie zareagowali na wyrzucenie ich attache wojskowego z Kanady. Jak przystało na dyplomatyczne reguły gry, odpowiedzieli podobnym środkiem i nakazali pierwszemu sekretarzowi ambasady kanadyjskiej w Moskwie spakować bagaże.