• Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar
  Wprowadzenie wymogu przedstawienia recepty na antykoncepcję awaryjną może uniemożliwić skorzystanie z niej dużemu gronu pacjentek - ocenia rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. W piśmie do ministra zdrowia zwraca też uwagę na kwestie stosowania klauzuli sumienia i dostępu do edukacji seksualnej.
 • Kobieta w bieliźnie
  Ułatwia dotarcie plemników do komórki jajowej, innym razem blokuje im drogę do zapłodnienia, a niekiedy całkowicie je niszczy. Śluz szyjkowy u kobiety, w zależności od rodzaju, może mieć decydujący wpływ na poczęcie dziecka. Czym dokładnie jest, jakie są jego odmiany i co warunkuje jego powstanie?
 • Kalendarzyk dni płodnych
  To będzie powtórka z lekcji biologii. Niezwykle przydatna. Pomoże zajść ciążę albo jej uniknąć. Oto kalendarzyk dni płodnych, czyli praktyczna ściągawka każdej pary. Warto go znać!
 • Dni płodne?
  W jaki sposób sprawdzić kiedy twoja partnerka ma dni płodne? Najprościej byłoby zapytać... Istnieją jednak inne sposoby. Okazuje się, że ciało kobiety ujawnia szereg symptomów, dzięki którym łatwiej rozpoznasz ten okres...
 • Kobieta w ciąży
  Kiedy zapytamy przyszłych rodziców, czy woleliby chłopca czy dziewczynkę, oni najczęściej odpowiadają, że płeć nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsze jest to, by maluszek urodził się zdrowy. Zdarza się jednak, że mama i tata marzą o narodzinach synka lub córeczki. Czy mogą wobec tego w jakiś sposób sobie pomóc? Czy istnieją skuteczne sposoby planowania płci?
 • Komórka jajowa i plemniki
  Umiejętność wyliczania dni płodnych jest bardzo przydatna - i to nie tylko kobietom, które planują założyć rodzinę. Pozwala poznać lepiej swoje ciało i rozpoznać ewentualne zaburzenia.
 • Małżeństwo
  Szacuje się, że 20 proc. polskich par ma problem z poczęciem dziecka. Zaburzenia funkcji prokreacyjnych w tym samym stopniu dotyczą kobiet i mężczyzn oraz nasilają się z wiekiem. Oprócz nieprawidłowości w budowie narządów rozrodczych i problemów hormonalnych, przyczyną niepłodności może być styl życia, w tym nadużywanie alkoholu, otyłość i palenie papierosów.
 • Jak owulacja zmienia kobietę?
  O tym, że napięcie przedmiesiączkowe zmienia kobietę, wie niemal każdy. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo na zachowania pań wpływa czas owulacji. Oto, do jakich zachować popycha je w tych dniach Matka Natura i w co je "wyposaża".
 • Seks poprawia kobiecą płodność?
  To może być klucz do leczenia bezpłodności niektórych par. Naukowcy odkryli, że sperma pobudza owulację, a więc seks może poprawić płodność kobiety.
 • Para w łóżku
  Nie ulega wątpliwości, że owulacja – dni płodne w cyklu miesięcznym kobiety – nakręca pożądanie. Jak się jednak okazuje, w płodne dni płeć piękna nie tylko bardziej pożąda, ale też inaczej postrzega płeć przeciwną. Panie zdecydowanie wybierają określony typ mężczyzn…