• Środki homeopatyczne
  "Produkty homeopatyczne nie mają potwierdzonego działania i polscy pacjenci powinni być o tym ostrzegani np. na opakowaniu" – alarmują medycy. Z postulatem dyskusji na temat specjalnego ich oznaczania wystąpił do ministra zdrowia oraz prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów szef Naczelnej Rady Lekarskiej.
 • Autostrada D1 w Czechach
  400 km nowych autostrad - tyle właśnie dróg najwyższej kategorii zyskają Czechy w sylwestrową noc. Nie jest to jednak cud inwestycyjny, ale tylko administracyjny. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia ponad 400 kilometrów dróg ekspresowych zostanie przemianowanych na autostrady. Niestety główna zmiana, jaką odczują kierowcy - również ci przyjeżdżający do Czech z Polski - to większa liczba dróg, na których konieczne będzie posiadanie winiety.
 • Tatry
  W Tatrach rozpoczął się montaż 200 nowych tabliczek informujących o nazwie miejsca, wysokości nad poziomem morza oraz zawierających wykazy ważnych dla turystów telefonicznych numerów - powiedział Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego.
 • Rewolucja w telewizji. Nowe znaczki
  Z ekranów telewizorów znikną czerwone i zielone kółka oraz żółte trójkąty. Od 28 sierpnia o tym, czy program jest dozwolony dla dzieci, informować będą kluczyk i uśmiechnięta buzia. Znaki mają być lepiej widoczne.