• Cezary Pazura i Anna Dereszowska
  Na co dzień liczą kalorie, dbają o dietę i nie pozwalają sobie na grzeszki. W tłusty czwartek jednak zapominają o zasadach zdrowego żywienia i zajadają tradycyjne pączki z lukrem. Zobaczcie, kto pochwalił się słodkim łakomstwem.
 • Kobieta je pączki
  Jeden, dwa, trzy, a może jeszcze więcej… W tłusty czwartek nie wypada nie skosztować pączka. Niektórzy nawet twierdzą, że przynosi to pecha. Co na to dietetycy i co kryją pączki w sobie?
 • Pączek
  Obecnie tłusty czwartek kojarzy się z pączkami, faworkami i innymi słodkimi przekąskami. Dawniej na stołach pojawiało się mięso, słonina, boczek. Podstawowa zasada brzmiała „im tłuściej tym lepiej” - tłuszcz symbolizował szczęście i obfitość. Co warto wiedzieć o jego spożywaniu, aby najbliższy czwartek wyszedł nam na zdrowie? Kilku rad udziela ekspert kampanii „Poznaj się na tłuszczach” dietetyk mgr Ewa Kurowska
 • Ewa Chodakowska
  Tłusty czwartek to ten dzień w roku, w którym wiele osób zapomina o dietach i zdrowym odżywianiu i zajada się pączkami. Słodkiej tradycji uległy również polskie gwiazdy.
 • Kobieta z pączkiem
  Przekąski, które spożywamy w czasie tłustego czwartku to bomba kaloryczna – szczególnie, dlatego że zazwyczaj nie jest to tylko pączek lub faworek. Jeden pączek to zazwyczaj ok. 300-350 kcal, taką samą wartość energetyczną ma oponka czy - jak wolą niektórzy - amerykański Donat; od pączka różni się ona jedynie kształtem. Jeden faworek ważący około 15 gram liczy natomiast około 85 kcal.
 • Pączek
  Przed nami prawdziwy raj dla łasuchów – „tłusty czwartek” i „ostatki” - czyli słodkie podsumowanie karnawału. Nie można wyobrazić sobie tych wyjątkowych dni bez pączków, faworków czy róż karnawałowych.
 • Pączki
  Tłusty czwartek to bez wątpienia najsłodszy dzień karnawału. I choć tradycja jedzenia pączków tego dnia sięga już setek lat, być może warto spróbować przygotować w domu nową odsłonę tego karnawałowego przysmaku? Bo kto powiedział, że pączek zawsze musi wyglądać i smakować tak samo?
 • Pączki
  146 lat tradycji, czy wręcz legendy, może niestety szybko zostać pogrzebane. Internet nie zapomina ani nie wybacza - tę prawdę na własnej skórze odczuwa właśnie słynna warszawska cukiernia A.Blikle. Jej fanpage na Facebooku zalewają żale od klientów rozczarowanych pączkami kupionymi w tłusty czwartek.
 • Marek Dyduch
  Płyn do naczyń, plaża nudystów nad Wisłą i prezerwatywy - pomysłowość polityków zabiegających o głosy wyborców nie zna granic. Wykorzystają nawet paprykę czy np. poszewkę na poduszkę.
 • Pączki w tłusty czwartek
  W tłusty czwartek nawet osoby dbające o linię zapominają o swojej diecie. Ty również zamierzasz pobić rekord w zjadaniu pączków? Może zmienisz zdanie, jeśli dowiesz się, ile kalorii ma ten smaczny wypiek i co będziesz musiał zrobić, by go strawić...