• Zdjęcia rentgenowskie nowotworu płuc
  Pilotażowe w Polsce i w Unii Europejskiej badania przesiewowe wczesnego wykrywania raku płuca rozpoczną się w pierwszym kwartale 2019 roku – poinformował profesor Mariusz Adamek ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
 • Statystyczny palacz papierosów przynosi rocznie 2 tys. euro strat swojej firmie - wynika z badań hiszpańskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Pracy FREMAP. Nie tylko dlatego, że wychodzi na papierosa i opuszcza miejsce pracy, ale też dlatego, że choruje częściej od niepalących.
 • Flagi Unii Europejskiej
  Palacze w Unii Europejskiej mogą mieć znów "pod górkę". Negocjacje dotyczące dyrektywy tytoniowej wkraczają w decydującą fazę. Komisja Europejska chce zakazu sprzedaży cienkich i mentolowych papierosów.
 • Zapalanie papierosa - zdjęcie ilustracyjne
  Polska mówi w Brukseli "nie" dyrektywie tytoniowej zakazującej między innymi papierosów mentolowych, czy cienkich, czyli popularnych „slimów”. Negatywną opinię wyraził wiceminister gospodarki Andrzej Dycha na posiedzeniu Rady do spraw Konkurencyjności.
 • Papieros - zdjęcie ilustracyjne
  Od dziś drożeją papierosy. Średnio o 68 groszy za paczkę. Powodem jest wzrost o 5 procent akcyzy na wyroby tytoniowe.
 • Wciąż pali niemal 1/3 Polaków
  Zakaz palenia w miejscach publicznych wprowadzony blisko dwa lata temu nie wpłynął na zmniejszenie popularności używki. Wciąż pali blisko jedna trzecia (31 proc.) Polaków - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
 • Filmy skutecznie przekonują młodzież do palenia
  Oglądanie niektórych filmów może być szkodliwe dla zdrowia. Szczególnie dla zdrowia dzieci i młodzieży. Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy, jak sugestywnie na wyobraźnię ich dzieci potrafi zadziałać na przykład aktor zaciągający się papierosem.
 • Orbis wyrzuca palaczy ze swoich hoteli
  Już za dwa tygodnie wchodzi w życie zakaz palenia w miejscach publicznych. Restauracje oraz lokale rozrywkowe już zadeklarowały, że go wprowadzą i nie będą w związku z tym budować palarni. W ślad za nimi idą hotelarze.
 • Policzyli polskich palaczy. Przewaga mężczyzn
  Codziennie lub okazjonalnie papierosy pali jedna trzecia Polaków (30,3 proc.) - wynika z sondażu zaprezentowanego w Ministerstwie Zdrowia. Jak poinformowała dyrektor biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce Paulina Miśkiewicz, badanie GATS (Global Adult Tobacco Survey) zostało przeprowadzone w 14 krajach świata.