• Zdjęcia rentgenowskie nowotworu płuc
  Pilotażowe w Polsce i w Unii Europejskiej badania przesiewowe wczesnego wykrywania raku płuca rozpoczną się w pierwszym kwartale 2019 roku – poinformował profesor Mariusz Adamek ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
 • Szczęśliwa rodzina
  Włosi są najzdrowszym narodem na świecie - wynika z raportu agencji Bloomberg. W rankingu 163 krajów pod nazwą Bloomberg Global Health Index Włochy zajmują pierwsze miejsce. To zasługa jedzenia świeżej żywności i diety śródziemnomorskiej - podkreślają media.
 • Palenie papierosów uszkadza mózg
  Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nagrał klip, w którym wcielając się w rolę rapera edukuje o szkodliwości palenia. "Dla tych, co jeszcze palą dziś nauka prosta taka: nie pal fajek - nie bądź głupi, chcesz być zdrowy - nie karm raka” – śpiewa.
 • Kobieta pali papierosa
  Celem inicjatywy jest uświadomienie zagrożeń, które wynikają z handlu papierosami poza prawem. Takie wyroby - gorszej jakości i niewiadomego pochodzenia, często kupuje młodzież i ludzie o niskich dochodach. Ponieważ już samo palenie tytoniu jest zaliczane do najważniejszych czynników zwiększających ryzyko nowotworów oraz chorób układu krążenia i oddechowego, to wówczas wzrasta ono wielokrotnie. Ponadto nielegalny obrót tytoniem prowadzi do wzbogacania zorganizowanych grup przestępczych.