• 1. "To właśnie miłość" – perfekcyjny film na walentynki
  Żaden inny obraz nie wprawia w miłosny nastrój tak dobrze, jak komedia "To właśnie miłość" Richarda Curtisa z Hugh Grantem w jednej z głównych ról. Do wniosku takiego doszedł dr David Lewis z Mind Lab International. Ekspert, na zlecenie serwisu LoveFilm, przyjrzał się dziesięciu najpopularniejszym produkcjom romantycznym pod kątem ich miłosnego potencjału. Po analizie stwierdził, iż "To właśnie miłość" jest filmem, który najskuteczniej pobudza działanie tzw. neuronów lustrzanych. To one odpowiadają za umiejętność odczytywania emocji i intencji drugiej osoby, dzięki nim można przeżyć uczucia towarzyszące namiętnemu ekranowemu pocałunkowi. Oto wyniki badań doktora Lewisa...
 • Nie chcę tego dziecka. Ono nie może przyjść na świat. Mam już przypadkowego męża, dość tych przypadków - pisała w swym pamiętniku Katarzyna W. Dziennik, który jest jednym z dowodów w śledztwie, zawiera wstrząsające wpisy kobiety, która miała zaplanować morderstwo niechcianej córki. Opisuje je "Gazeta Wyborcza".
 • Książka Jerzego Stuhra, która właśnie ukazała się w księgarniach ma formę dziennika. Zapiski powstawały w trakcie, gdy artysta walczył z chorobą nowotworową, tematowi temu autor poświęcił jednak niewiele miejsca. "Tak sobie myślę" to zapiski dotyczące życia, twórczości, rodziny i aktualnych wydarzeń, które przyciągały w tym czasie uwagę Stuhra. Dla czytelnika ta książka jest intymnym spotkaniem ze wspaniałym artystą, doświadczonym aktorem, a przede wszystkim mądrym, dowcipnym i ciepłym człowiekiem.
 • Anna Frank
  70 lat temu, dokładnie 12 czerwca 1942 roku, młoda Żydówka Anna Frank otrzymała w prezencie od rodziców album, w którym zaczęła prowadzić zapiski z codziennego życia w ukryciu w Amsterdamie. Dziennik dziewczynki opublikowany przez jej ojca, który jako jedyny przeżył wojnę, jest dziś jednym z najważniejszych świadectw Holokaustu.
 • 1. "Stąd do wieczności"
  Serwis College Candy zebrał 10 najwspanialszych filmowych pocałunków w historii kina. W zestawieniu przygotowanym przez redakcję serwisu pojawiły się najgłośniejsze tytuły wszech czasów. Wśród najlepiej całujących znaleźli się m.in. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet oraz Richard Gere i Julia Roberts. Pełne zestawienie przedstawia się następująco...
 • Jolanta Kwaśniewska
  "Nie miałem pojęcia, że żona coś pisze!" - nie kryje zdumienia Aleksander Kwaśniewski. Ale już nie dowie się, co. Jolanta Kwaśniewska spaliła swoje sekretne pamiętniki.
 • Interesuje mnie oddanie w abstrakcyjnej formie w kamieniu stanów psychiki – pisze rzeźbiarka Monika Osiecka na łamach swojej książki "Fragmenty lustra". Jej dzieło, za pomocą słowa i obrazu, tworzy niezwykle intymny zapis stanów psychiki kobiety- artystki – matki - człowieka.
 • Angelina Jolie
  Angelina Jolie napisała wstęp do książki "The Billy Bob Tapes: A Cave Full of Ghosts", czyli pamiętnika jej byłego męża Billy'ego Boba Thorntona.
 • "Podróż" Ida Fink
  Czy kolejna książka o losach Żydów w okresie II wojny światowej może rzucić na szeroko omówiony już temat nowe światło? Okazuje się, że tak. Niezwykle osobiste i jednostkowe spojrzenie na te dramatyczne wydarzenia prezentuje Ida Fink w swojej książce "Podróż", która ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B. .