Dla chcącego nic trudnego! Pierwszą Komunię można w czasie pandemii zorganizować indywidualnie01 czerwca 2020Dzieci i rodzice, którym bardzo zależy na przyjęciu sakramentu w tym roku, mogą skorzystać z wyjątkowej opcji.
USA w ogniu. Trump w schronie, córka burmistrza Nowego Jorku aresztowana01 czerwca 2020Podczas demonstracji przed Białym Domem w piątek, prezydent USA Donald Trump został zaprowadzony przez służby bezpieczeństwa do podziemnego schronu - podała w poniedziałek agencja AP powołując się na źródła w administracji. Wcześniej napisał o tym "New York Times".
DGP na Dzień Dziecka. Jak pandemia wpłynęła na środowisko?01 czerwca 2020Na ziemi przez chwilę zapanowała cisza …, ludzie zaczęli się rozglądać, dostrzegać naturę, na co kiedyś nie mieli czasu, ponieważ byli zajęci codziennymi obowiązkami i rozrywkami. Pojawienie się pandemii, która pozwoliła „odpocząć” Ziemi, nie oznacza, że problemy środowiskowe ustały.
Kosiniak-Kamysz: Oczekuję od premiera deklaracji, kiedy będą otwarte granice w Polsce31 maja 2020Oczekuję od premiera jak najszybszej deklaracji, kiedy będą otwarte granice w Polsce – apelował w niedzielę w Sulejowie (woj. łódzkie) szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaproponował, aby polscy przedsiębiorcy dotknięci skutkami epidemii byli zwolnieni ze składek ZUS przez kolejne trzy miesiące.
Kazik mówi o nakazie zamknięcia cmentarzy. Gliński zaprzecza31 maja 2020Nie było rozporządzenia nakazującego zamknięcie cmentarzy. Decyzje o ewentualnym zamknięciu podejmowały ich zarządy – napisał w niedzielę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, odnosząc się do wywiadu udzielonego "Rzeczpospolitej" przez Kazika Staszewskiego.
Świat po pandemii: zwycięzcy i przegrani [OPINIA]31 maja 2020Dyskusja na temat zmian wywołanych pandemią nabiera impetu. Ważne, aby pamiętać o systemowym ich ujęciu, zaś dodatkowo – żeby uniknąć chaosu – należy dokonać kilku rozróżnień.
160 osób w kwarantannie w ośrodku dla bezdomnych na Żytniej. Jedna osoba zarażona COVID-19 [WIDEO]31 maja 2020Po potwierdzeniu u jednej osoby bezdomnej koronawirusa w placówce Caritas przy ul. Żytniej, ośrodek jest zamknięty; 160 osób znajduje się w kwarantannie – powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka prasowa stołecznego magistratu Karolina Gałecka.
Po prawie trzech miesiącach papież odmówił modlitwę z wiernymi31 maja 2020Po prawie trzech miesiącach zmian w Watykanie z powodu pandemii koronawirusa papież Franciszek odmówił w niedzielę południową modlitwę razem z wiernymi przybyłymi na plac Świętego Piotra. Mówił, że z tego kryzysu ludzkość musi wyjść bardziej zjednoczona, a nie podzielona.
UE apeluje do Trumpa. "WHO musi stać na czele walki z pandemią"30 maja 2020Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zwrócili się do władz USA o przemyślenie decyzji o opuszczeniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zapewnili też o swoim wsparciu dla WHO.
Buzek: Pandemia pokazuje jak wiele problemów spada na samorządy [WYWIAD]30 maja 2020Jeśli porównamy się z krajami naszej części Europy, to polskie samorządy cieszą się sporą samodzielnością, możliwością działania i swobodą finansową - mówi z rozmowie z "DGP" Jerzy Buzek premier w latach 1997–2001, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2012, europarlamentarzysta.