• Mężczyzna pali papierosa
  Pracodawcy RP oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego uważają, że palenie w pracy uderza w ekonomiczną efektywność firmy. Według obliczeń osoba, która w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pięć razy dziennie wychodzi na 10-minutowe przerwy na papierosa, pracuje łącznie o 24 dni w roku mniej niż jej współpracownicy.
 • Mężczyzna pali papierosa
  Przerwy na papierosa podczas pracy mogą skumulować się do 22 dni w roku, co generuje - oprócz skutków zdrowotnych - także starty dla firm - akcentował w Krynicy-Zdroju dyrektor NIZP-PZH Grzegorz Juszczyk.
 • Popielniczka
  Zewsząd słyszymy o alarmie smogowym w wielu miastach Polski. Lekarze przestrzegają przed spacerami „na trującym powietrzu”. O tym, czy jest naprawdę aż tak źle, rozmawiamy z Piotrem Małkiem, który razem z Krakowskim Alarmem Smogowym stworzył kalkulator smogowy.
 • Mężczyzna pali papierosa
  Jak groźne jest palenie? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" Tadeusz Orłowski z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. - Palenie to przyczyna nie tylko chorób nowotworowych, ale całego szeregu innych chorób - zaznaczył Orłowski. Czy palenie papierosów powoduje tylko raka płuc?
 • Papierosy "Chesterfield", rok 1950
  Lekarze zachwalający palenie, dzieci podsuwające rodzicom papierosy, "naukowe" dowody na to, że jedna marka jest zdrowsza niż pozostałe, papierosy jako środek odchudzający - producenci wyrobów tytoniowych kilkadziesiąt lat temu chętnie stosowali w reklamach chwyty poniżej pasa. Amerykańska uczelnia Stanford Medical School prowadzi badania nad wpływem reklam papierosów na konsumentów. W ramach tego projektu zgromadziła pokaźny "materiał dowodowy". Oto najbardziej bezczelne reklamy.
 • Kinga Rusin, Tomasz Lis
  Tomasz Lis i Kinga Rusin rozwiedli się 10 lat temu wciąż jednak łączy ich opieka nad córkami - Polą i Igą. Jak głosi ostatnia plotka, byli małżonkowie starli się niedawno w kwestii metod wychowawczych.
 • Papierosy slim
  Badania pokazują, że spada odsetek osób palących papierosy; to efekt rosnącej świadomości szkodliwości palenia i swoistej mody na niepalenie – uważa wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. 
 • Kobieta pali e-papierosa
  Sprzedawcy mimo wprowadzenia nowych przepisów nie zamierzają zamykać biznesu prowadzonego za pośrednictwem internetu. Pomogą im w tym raje podatkowe.
 • Papierosy
  Liczba palonych u nas papierosów bez polskich znaków akcyzowych w ubiegłym roku wyraźnie wzrosła. Znowu rozkwitł przemyt z Ukrainy.
 • Rzeżucha
  Choć można ją siać przez okrągły rok, właśnie teraz ma swoje pięć minut. Chętnie zajadamy się nią wiosną, zanim pojawią się sezonowe warzywa i owoce. Słynie z dużej zawartości witamin i składników mineralnych. Jak wynika z najnowszych badań, pomaga palaczom w rzuceniu nałogu i powrocie do zdrowia.