Benedykt XVI obchodzi urodziny. Ile lat kończy papież?16 kwietnia 2011 Benedykt XVI kończy w sobotę 84 lata. Urodziny będą dla papieża dniem normalnej pracy, tym nawet większej, że przygotowującej do uroczystości Wielkiego Tygodnia.
Na beatyfikację wybiera się kilka tysięcy związkowców15 kwietnia 2011 Kilka tysięcy związkowców z Solidarności wybiera się do Rzymu na uroczystość beatyfikacyjną Jana Pawła II. Przygotowano dla nich specjalny pociąg pielgrzymkowy "Popiełuszko".
Medale i pamiątki po Janie Pawle II na wystawie w Radomiu15 kwietnia 2011 Pamiątki po Janie Pawle II, m.in. papieski ornat oraz medale związane z jego pontyfikatem, będzie można oglądać na wystawie, którą z okazji beatyfikacji Ojca Świętego przygotowuje Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Otwarcie wystawy zaplanowano na 26 kwietnia.
Pamiątki i dewocjonalia na beatyfikację już w sprzedaży14 kwietnia 2011 Kubki, T-shirty, świece, poduszki, popielniczki i kalendarze ze zdjęciami Jana Pawła II wypełniają sklepy i stragany z dewocjonaliami w Rzymie na ponad dwa tygodnie przed beatyfikacją papieża. Wiele pamiątek wyprodukowano w Chinach.
Ruszył montaż konstrukcji wielkiego portretu Jana Pawła II14 kwietnia 2011 Rozpoczął się montaż konstrukcji wielkiego portretu Jana Pawła II, który 1 maja - w dniu beatyfikacji - zostanie odsłonięty na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie - poinformował prezes Centrum Opatrzności Bożej Piotr Gaweł.
"Missa Magna Beatificationis" na beatyfikację Jana Pawła II14 kwietnia 2011 Msza muzyczna "Missa Magna Beatificationis" jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej Michała Lorenca zostanie wykonana 2 maja w Rzymie. Koncert, zaplanowany w ramach Światowego Spotkania Polonii, będzie towarzyszył uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II.
Papieska warszawa ponownie na sprzedaż. Kupujesz?14 kwietnia 2011 Seledynowy samochód FSO warszawa M20, który od 1958 r. do 1977 r. należał do kardynała Karola Wojtyły, trafił ponownie na sprzedaż.
Papież odpowie na pytania telewidzów. Pierwsze zada 7-letnia Japonka13 kwietnia 2011 Benedykt XVI przygotowuje się do wyjątkowego programu telewizyjnego - w wielkopiątkowy wieczór odpowie na sześć pytań wybranych spośród tysięcy nadesłanych przez widzów. Pierwsze pytanie zada mu niecodzienna rozmówczyni.
Koncert-medytacja w wigilię beatyfikacji Jana Pawła II13 kwietnia 2011 Koncert-medytacja "Jak wartownik, co winnicy strzeże" odbędzie się w sanktuarium na Świętym Krzyżu (Świętokrzyskie) w przeddzień beatyfikacji Jana Pawła II. Prezentowane będą myśli papieża-Polaka, innych autorów oraz utwory związane ze Świętym Krzyżem.
Mija 25 lat od wizyty Jana Pawła II w synagodze w Rzymie13 kwietnia 2011 W środę mija 25. rocznica historycznej wizyty Jana Pawła II w rzymskiej synagodze. 13 kwietnia 1986 roku stał się jedną z najważniejszych dat w pontyfikacie polskiego papieża i zarazem w dziejach Kościoła katolickiego.