• Legoland, Billund, Dania
  Na wakacyjne szaleństwo nie zawsze ma się tyle czasu, ile by się chciało – jednak już kilka wolnych dni pozwala na niezapomnianą zabawę z rodziną w jednym z coraz liczniejszych parków rozrywki w Europie. Nie czeka nas długa droga, bo jeżeli zdecydujemy się na lot samolotem, podróż potrwa kilka godzin. Już jeden dzień takiej zabawy gwarantuje mnóstwo wrażeń i emocji, a atrakcji starcza spokojnie na trzy-cztery dni. Jest to idealny pomysł na rodzinny wypad na weekend niezależnie od tego, ile lat mają członkowie rodziny. Sukces parków zależy od tego, czy stworzy przyjazną atmosferę dla każdego.
 • Marek Jurek
  "Moralnym obowiązkiem konserwatystów i ludzi prawicy jest walka o dokończenie zmian, które rozpoczął rozpad Związku Sowieckiego, dlatego tak bardzo zaskoczyły mnie Pana ostatnie decyzje i wypowiedzi towarzyszące Pana wizycie na okupowanym przez wojska rosyjskie Krymie" – napisał w liście otwartym do Philippe’a de Villiers polski eurodeputowany Marek Jurek. De Villiers, były francuski europoseł i biznesmen zadeklarował w sierpniu chęć budowy wielkiego parku rozrywki na Krymie.
 • Mapa
  W październiku 2016 roku ma zostać otwarty aquapark w Mszczonowie, 70 kilometrów pod Warszawą. Ma to być pierwszy etap tworzenia największego w tej części Europy parku rozrywki - Park of Poland.
 • Gatekeeper
  Gatekeeper to nowy rollercoaster jednego z największych parków rozrywki w USA. Znajdujący się w Ohio kolos pobił już kilka rekordów świata. Gatekeeper ma np. największy na świecie, liczący 50 metrów, spadek! Zobacz wideo.
 • Rekonstrukcja historyczna
  Największy w Polsce park rozrywki powstanie w małej wiosce tuż przy A2. Będzie drugim takim w Europie.
 • Park rozrywki
  Miał być gigantyczny park rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim. Są wątpliwości i pytania o zakończoną właśnie współpracę inwestora z generalnym wykonawcą.
 • Tybet
  Rząd chiński szuka sposobu na przyciągnięcie turystów do Tybetu. Największą atrakcją ma być wielki park rozrywki. Na ten cel przeznaczono równowartość 3 mln funtów. 
 • Disneyland we Francji
  Mszczonów i Grodzisk Mazowiecki będą najatrakcyjniejszymi miastami w Polsce. I to już niedługo.
 • Angry Birds
  Angry Birds to gra, która znalazła na świecie miliony fanów i z wirusową skutecznością zaraża i zdobywa kolejnych.  Do tej pory była dostępna w wersji na telefony komórkowe, tablety i laptopy. Nikt  jednak nie przewidział tego, że gra wyjdzie poza monitory i przeniknie do rzeczywistości. Od września tego roku, w Changsha (stolicy prowicji Hunan) w południowo-wschodnich Chinach funkcjonuje park rozrywki w całości poświęcony grze Angry Birds.
 • Avatar
  Walt Disney Company nabyła wyłączne prawa do budowy atrakcji opartych na kasowym filmie "Avatar" w reżyserii Jamesa Camerona. Trafią one do parków rozrywki Disneya - poinformowała agencja AP.