• pieniądze
  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 17 osób w nowym śledztwie w sprawie wyłudzeń dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – dowiedziała się PAP. Zatrzymani mieli stworzyć firmę tylko dla wyłudzenia ponad 27 mln zł i zawyżać koszty.
 • Agenci CBA
  Zarzut oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości usłyszał były senator PO Eryk S. - poinformowała w czwartek rano PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Podejrzany miał wyrządzić szkodę PARP na kwotę blisko 38 mln zł.
 • Kajdanki
  Funkcjonariusze ABW zatrzymali pięć osób podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT oraz pranie brudnych pieniędzy. Grupa dopuściła się także wyłudzenia wielomilionowej dotacji ze środków unijnych.
 • Polski pawilon na Expo
  To jeden z największych pawilonów na Expo. Jego ażurową konstrukcję wzorowano na skrzynkach na jabłka. Oto, gdzie będzie się mieścić polska wystawa
 • Komisja Europejska wzywa do głębokiej reformy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dopiero wtedy PARP będzie dopuszczona do programów na lata 2014-2020.
 • Jerzy Owsiak w klipie promującym 20. Przystanek Woodstock
  Jerzy Owsiak promuje tegoroczny 20. Przystanek Woodstock i krzyczy w reklamie: "Będzie wspierał nas Lech, będziecie pozytywnie zaskoczeni". Szef Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krzysztof Brzózka pyta Owsiaka, czy rzeczywiście potrzebne mu pieniądze od producenta piwa.
 • Dziecko czy biznes? Polk imuszą wybierać
  Polskie prawo nie sprzyja przedsiębiorczym kobietom – wynika z raportu przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Nie mogą one w pełnym zakresie korzystać z ulg podatkowych i ponoszą wyższe koszty urlopów wychowawczych niż pracujące na etatach koleżanki. Dlatego wiele z nich nie chce rodzić dzieci.
 • ABW sprawdza odporność rządowych witryn na ataki hakerów
  Każdy haker mógł wejść na serwery Rządowego Centrum Legislacji, PARP czy Służby Wywiadu Wojskowego. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bierze się za sprawdzanie, czy w rządowych witrynach nie ma cybernetycznych luk.
 • Stracili dotacje, bo skrytykowali PARP?
  Kto w tym konflikcie ma rację, zapewne oceni sąd. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozwiązała umowy z czterema firmami z Wielkopolski na dofinansowanie projektów z e-biznesu. Według przedsiębiorców to zemsta za to, że krytykowali PARP i wystąpili do sądu o nakaz wypłaty zaliczki.