• Cysterny na torach
  35 osób zostało rannych w wypadku kolejowym w pobliżu stacji w Mannheim w Niemczech. Pociąg osobowy zderzył się wieczorem ze składem towarowym.
 • Kondukt żałobny karawanów jedzie z lotniska w Eindhoven
  Do Holandii sprowadzono już 114 ciał ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu. W czwartek po południu na lotnisku w Eindhoven wylądowały dwa samoloty wojskowe z kolejnymi 74 trumnami. To był już drugi taki transport. W zeszłotygodniowej tragedii na Ukrainie zginęło prawie 300 osób. 
 • Władimir Putin
  Katastrofa samolotu pasażerskiego na Ukrainie działa na niekorzyść Rosji - ocenia wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Eberhardt. Jego zdaniem, Władimir Putin stara się wykorzystać sytuację do umocnienia władzy separatystów.
 • Brytyjscy piloci siadają za stery pod wpływem
  Widok pasażerów, którzy wsiadają na pokład samolotów po spożyciu drinków nikogo już nie dziwi. Ale jak wynika z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA) w ciągu ostatnich 6 lat stwierdzono ponad 30 przypadków stałego nadużywania alkoholu wśród brytyjskich... pilotów.
 • Podróże samolotem są coraz bezpieczniejsze
  W 2011 roku w katastrofach lotniczych na świecie zginęło dwa razy mniej ludzi niż rok wcześniej, czyli 330 osób, podczas gdy w 2010 roku 658 - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).
 • Najbardziej luksusowy Boeing 737 kosztuje 60 milionów euro
  Boeing nie przestaje zaskakiwać. Tym razem ze swojego modelu 737 zrobił podniebny zamek, dostępny dla wybrednych i bogatych pasażerów. Na pokładzie jest miejsce dla 19 osób. Maszyna kosztuje "zaledwie"... 60 milionów euro.
 • Cruiser, statek pasażerski
    Pięć pełnomorskich wycieczkowców oraz 80 rzecznych ma przypłynąć w tym roku do Szczecina. Należąca do Polskiej Żeglugi Morskiej spółka Polsteam Shipping Agency przygotowuje się do zaplanowanych na ten rok wizyt wycieczkowców, tzw. cruiserów.