• Benicio Del Toro i Patricia Arquette w serialu "Ucieczka z Dannemory"
  "Ucieczka z Dannemory" w reżyserii Bena Stillera to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w USA latem 2015 roku. Dwóch więźniów skazanych na dożywocie za morderstwa uciekło wówczas z więzienia Dannemora – jednego z najbardziej strzeżonych zakładów karnych w stanie Nowy Jork. Premiera miniserialu odbędzie się w HBO GO w poniedziałek, 19 listopada, na antenie HBO emisja została zaplanowana od 7 grudnia.
 • CSI: Cyber
  W nowej odsłonie popularnej produkcji kryminalnej "CSI: kryminalne zagadki", w rolę ekspertki od cyberprzestępczości wcieli się zdobywczyni tegorocznego Oscara, Patcia Arquette. "CSI: Cyber" będzie można oglądać na antenie AXN już od 20 sierpnia.
 • Oscary 2015 poglądane zza kulis:
  Oscary 2015 za nami. Emocje opadły, bo już wiemy, że "Ida" wygrała. Telewizyjne kamery pokazywały to, co działo się na czerwonym dywanie i scenie Dolby Theatre. My zaglądamy na tzw. backstage. Oto, jak jedna z najgłośniejszych filmowych imprez wyglądała za kulisami...
 • Najlepsza aktorka:
  To była noc pełna emocji. Amerykańska Akademia Filmowa po raz 87 przyznała najsłynniejsze nagrody przemysłu filmowego. Specjalnych niespodzianek nie było. Przeciwnie, sprawdziła się większość przewidywań bukmacherów. Również te zapowiedzi, że w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny wygra "Ida" i przejdzie do historii światowego kina.
 • Patricia Arquette: To jest ten moment
  Zwykle laureaci Oscarów po odebraniu statuetki dziękują rodzinom i ekipom filmowym. Inaczej zachowała się Patricia Arquette, która zwyciężyła w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Cenne kilkadziesiąt sekund wykorzystała na apel o poszanowanie równości płci.
 • ‪P‬roducenci‪ Piotr Dzieci‬oł i‪ Ewa Puszczy‬ń‪ska‬, reżyser‪ Pawel Pawlikowski ‬oraz ‪produce‬nt‪ Eric Abraham‬
  BAFTA to najważniejsze nagrody brytyjskiego przemysłu filmowego. Właśnie wręczono je po raz 68, a jedną z prestiżowych statuetek Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych zdobyła "Ida" Pawła Pawlikowskiego.
 • "Boyhood" – chłopięcy świat
  Richard Linklater pracował nad tym filmem kilkanaście lat. W wywiadach przyznawał, że sam montaż zajął prawie dwa lata. Intuicja go nie zawiodła - "Boyhood" to najważniejsze osiągnięcie w jego dotychczasowej karierze, arcydzieło niezależnego kina. Piękny film. Pozbawiony fajerwerków, gwałtownych zwrotów akcji, charakteryzatorskich sztuczek. Skromne, a zarazem tytaniczne przedsięwzięcie. Efekt jest fenomenalny.
 • Najlepszy film dramatyczny:<br>"Boyhood" (na zdjęciu twórcy filmu: Patricia Arquette, Lorelei Linklater, Richard Linklater, Ellar Coltran i Ethan Hawke)
  Gala Złotych Globów 2015 za nami. Tym razem nie było zdecydowanego zwycięzcy. Nagrodami obdzielono niemal wszystkie filmy. Niestety, poza "Idą". Statuetkę w kategorii "najlepszy film nieanglojezyczny" zdobył bowiem rosyjski obraz "Lewiatan".
 • Beverly Hills 90210
  Jako niepokorny Dylan z kultowego serialu dla młodzieży "Beverly Hills, 90210", podbijał serca nastolatek na całym świecie. Teraz fanki będą mogły oglądać go w popularnym serialu kryminalnym "CSI".