• Żołnierze oddziału Brygady Świetokrzyskiej podczas parady w 1945 r.
  Wygląda na to, że nawet upłynięcie trzydziestu lat od odzyskania przez Polskę suwerenność, to zbyt krótki czas, by naprostować ludziom karki. A już zwłaszcza elitom. Przetrącenie ich przez zabory, potem II wojnę światową i wreszcie PRL, jest widać zbyt mocną spuścizną, by pozbyć się tradycji radosnego fetowania kolaboracji.
 • lgbt
  Apel do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego (PO) o wycofanie honorowego patronatu nad Marszem Równości, zapowiadanym przez środowisko LGBT na 10 sierpnia, skierowało w liście otwartym 46 tamtejszych naukowców i prawników, lekarzy, artystów, duchownych oraz opozycjonistów z okresu PRL.
 • Rafał Trzaskowski
  "Przyszłoroczna Parada Równości może liczyć na mój patronat; będę jednak rozmawiał ze wszystkimi, by zastanowili się nad tym, że jeżeli domagamy się szacunku, powinniśmy również szanować uczucia innych" - powiedział w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
 • Andrzej Duda
  Nie milkną echa po informacji, że prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Część uczestników 39. Maratonu Warszawskiego zapowiedziała, że nie weźmie w nim udziału.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Kancelaria Prezydenta odmówiła objęcia honorowym patronatem zbliżającej się premiera całości Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Polskim we Wrocławiu.
 • Ani jedna stacja radiowa nie chciała objąć patronatem solowej płyty Pawła Kukiza, która ukaże się na rynku 4 września. Muzyk, który poinformował o tym na Facebooku, przyznał, że nie dziwi się postawie Radia ZET czy RMF. Ale wymienił też radiostacje, co do których nie sądził, że "playlisty tworzą Blumsztajn z Michnikiem".
 • Wyjątkowa impreza dla młodych mama
  Bezpłatne porady położnej, konsultanta laktacyjnego, dietetyka, instruktora chustowania… Nauka masażu i kąpieli maluszka, bezpłatne badania a na dodatek – możliwość pozowania w profesjonalnej sesji fotograficznej i wygrania atrakcyjnych nagród. Takie oto atrakcje czekają na młode i przyszłe mamy na wyjątkowej imprezie, która odbywa się pod naszym patronatem.
 • Szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko
  Kolejna edycja znakomitej imprezy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam! Eksperci zdradzą im tajniki dbania o dziecko oraz własne zdrowie i urodę. Pokażą, jak uwiecznić najwspanialsze chwile z maluchem i jak zachować się w tych bardziej dramatycznych. W programie również wiele innych atrakcji. Wraz z Odetą Moro-Figurską serdecznie zapraszamy mamy do Krakowa na akcję “SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”, która odbywa się pod naszym patronatem.
 • Szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko
  Konsultant laktacyjny, dietetyk, położna, fizjoterapeuta. Porady tych ekspertów są bezcenne dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. Ich rad można będzie zasięgnąć podczas wyjątkowego wydarzenia, które odbywa się pod naszym patronatem. Zapraszamy wraz z Odetą Moro-Figurską!
 • Breast Friends
  Kobiece piersi wymagają ochrony. Warto, by kobiety mogły w tym liczyć na pomoc bliskich. Oto myśl przewodnia kampanii „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi”, której patronował Dziennik.pl. Podczas finału IV edycji akcji rozstrzygnięto związany z nią konkurs. Przeczytaj, co się działo i zobacz nagrodzone prace.