• Vicky Krieps oraz Daniel Day Lewis w filmie "Nić widmo"
  "Nić widmo" stanowi przekonujący dowód na to, że wszystko, czego ostatnimi czasy dotknie Paul Thomas Anderson, zamienia się w złoto. Opowieść, która w innym wypadku okazałaby się standardową love story, w ręku amerykańskiego twórcy stanowi jednocześnie perwersyjną i ujmująco niewinną fantazję o zrodzonym w bólach szczęściu.
 • Grupa Radiohead bardzo się niecierpliwi – premiera płyty w niedzielę
  Najpierw długo, długo nic i nagle ostre przyśpieszenie! Muzycy Radiohead ogłosili premierę nowego albumu i opublikowali drugi, w ciągu kilku dni, singiel.
 • Jonny Greenwood serwuje słuchaczom fuzję egzotycznych melodii i rytmów z zachodnim brzmieniami
  Dla fanów Radiohead nowa płyta, na której znajduje się nazwisko gitarzysty brytyjskiej grupy Jonny'ego Greenwooda, może być ciężką przeprawą.
 • Joaquin Phoenix w opowieści o upaleniu
  Wielkie oczekiwania i nadzieje, a w efekcie duże rozczarowanie. "Wada ukryta" Paula Thomasa Andersona nie usatysfakcjonuje ani entuzjastów talentu twórcy "Magnolii", ani fanów literatury Thomasa Pynchona.
 • Philip Seymour Hoffman jako "Mistrz"
  Paul Thomas Anderson wciąż w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny.
 • "Mistrz" to jeden z oscarowych faworytów
  "Mistrz" – nowy film Paula Thomasa Andersona uznany jest za głównego kandydata do Oscarów 2013. Głośny obraz z wielkimi rolami Joaquina Phoenixa i Philipa Seymoura Hoffmana wszedł do kin w Polsce.
 • Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix w filmie "Mistrz"
  Paul Thomas Anderson wciąż jest w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny. Jednak, w przeciwieństwie do twórcy "Happiness", nie zadowala się kameralną perspektywą wielkomiejskich przedmieść. Po raz kolejny bierze się za bary z historią i przedstawia życiorys jednostkowego bohatera na tle szerszego procesu społecznych przemian.
 • "Mistrz" czeka na podbój polskich kin
  "Mistrz" – najnowsze dzieło Paula Thomasa Andersona – typowane jest jako jeden z głównych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Nagrodzony za reżyserię i kreacje aktorskie w Wenecji film wywołuje dyskusje, dzieli światową krytykę i publiczność, zbierając skrajne opinie – od zachwytów po potępienie. W rolach głównych: Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman i Amy Adams. W Polsce już od 16 listopada.
 • "Mistrz" – nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role – trafi do polskich kin 16 listopada. O najnowszym filmie Paula Thomasa Andersona było głośno z trzech powodów: bo to świetne kino, znakomicie zagrali w nim Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix (amerykańscy krytycy okrzyknęli jego rolę "najbardziej nieoczekiwanym powrotem roku") oraz dlatego, że twórców zainspirowała biografia ojca scjentologii – L. Rona Hubbarda.
 • Kasia Smutniak – "matka chrzestna" festiwalu w Wenecji
  Nowe obrazy De Palmy, Malicka i Kitano, retrospektywa najważniejszych filmów w historii festiwalu. W Wenecji po raz 69. rozpoczyna się wielkie święto kina.