• Pomnik ks. Jankowskiego w Gdańsku
  Najpierw debata podczas sesji Rady Miasta, a ostateczna decyzja w styczniu. Gdańsk dyskutuje o przyszłości odlanego z brązu posągu kapelana "Solidarności", a prezydent miasta apeluje o komisję kościelną dla wyjaśnienia stawianych ks. Jankowskiemu zarzutów. "Im szybciej, tym lepiej. Bo i tak jest to nieuniknione - mówi Adamowicz.
 • Kajdanki
  Zarzuty składania fałszywych zeznań postawiła Prokuratura Krajowa Janinie A., teściowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zdaniem prokuratury, A. miała składać nieprawdziwe zeznania w śledztwie dot. nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska.
 • Ulica Lecha Kaczyńskiego w Kielcach / zdjęcie poglądowe
  W Gdańsku dojdzie do zmiany nazwy ulicy Dąbrowszczaków na ul. Lecha Kaczyńskiego - orzekł we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny, zmieniając m.in. trzy orzeczenia WSA uchylające zarządzenia zastępcze wojewody pomorskiego o zmianie nazw kilku ulic w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną.
 • Młodzież Wszechpolska chciała wręczyć Adamowi Michnikowi wiaderko ze smołą / Grzegorz Mehring / gdansk.pl
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poniżył nazywając faszystą i naruszył nietykalność cielesną działacza Młodzieży Wszechpolskiej, ale z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość tego czynu, postępowanie karne w tej sprawie zostało umorzone – orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Gdańsku.
 • Paweł Adamowicz
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział w środę złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Kacprowi Płażyńskiemu. Sprawa dotyczy projektów linii tramwajowych. Pozew trafi do sądu w czwartek rano.
 • Paweł Adamowicz
  Witamy premiera i prezesa PiS w Gdańsku, mieście wolności i solidarności; jestem pewien, że doświadczą „zrujnowanego Gdańska”, „fatalnego wpływu abstrakcyjnej Wspólnoty” i przekonają się, że „polityka historyczna jest tu niepolska” – mówił w piątek przed konwencją PiS prezydent miasta Paweł Adamowicz. "I żądam: nie zabierajcie nam Lotosu, zostawcie nam Lotos, bo to jest firma gdańska, to jest firma pomorska. Precz z rękoma od Lotosu. Zostawcie go nam, bo będziemy bronili tej firmy, jak niepodległości - oświadczył.
 • Paweł Adamowicz
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaoferował w poniedziałek kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta, Jarosławowi Wałęsie, aby po najbliższych wyborach został pierwszym zastępcą prezydenta. "Jesteś mechanizmem niszczącym" - odparł europoseł PO.
 • Paweł Adamowicz
  Kluczowi przywódcy Platformy zbyt wolno uczą się tego, że członków partii nie powinno się zostawiać na lodzie. To różni PO od PiS, że Kaczyński jest lojalny wobec swoich działaczy bardzo długo – mówi prezydent Gdańska. Wbrew partii, którą współtworzył, walczy o szóstą kadencję.
 • Lech Wałęsa i Jarosław Wałęsa
  Gdyby Adamowicz wyszedł i publicznie powiedział, że nie kandyduje, tylko popiera kandydata Platformy i Nowoczesnej, to odszedłby w chwale, a nie jako ten, który rozbija pomysł zjednoczonej opozycji – mówi Jarosław Wałęsa, przeciwnik Pawła Adamowicza w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska.
 • Mariusz Błaszczak
  Pomniejszanie roli sprawców, rozczulanie się nad wypędzonymi, sprzyjanie historii niemieckiej zamiast polskiej. Mariusz Błaszczak zarzuca Pawłowi Adamowiczowi, że powinien zająć się wodociągami i chodnikami, a nie mieszać opinii publicznej w głowach i przeszkadzać w organizacji obchodów na Westerplatte.