• Waldemar Pawlak, Janusz Piechociński i Stanisław Żelichowski
  W sobotę PSL wybierze nowe władze. Obecny prezes Waldemar Pawlak uznawany jest za faworyta w starciu z Januszem Piechocińskim. Piechociński uważa, że małe szanse dają mu zwolennicy Pawlaka. Pojawiają się opinie, że przegrana Pawlaka byłaby wotum nieufności dla koalicji PO-PSL.
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak
  Waldemar Pawlak po wyjeździe z Warszawy przestaje być milczkiem. Zdaniem "Wprost" na spotkaniach z partyjnymi kolegami nie przebiera w słowach.
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak
  A więc wojna. Wicepremier Waldemar Pawlak prosi premiera o uchylenie decyzji wydanej przez ministra Jarosława Gowina i dotyczącej likwidacji 79 sądów rejonowych. "Nie tylko litera, ale i duch prawa zostały naruszone" - tłumaczy szef ludowców.
 • Jarosław Kaczyński i Waldemar Pawlak
  Waldemar Pawlak i Jarosław Kaczyński spotkają się w przyszłym tygodniu. Dokładny termin? PiS nie chce tego zdradzić, powołując się na umowę z PSL. "Nie zależy mi na rozgłosie" - ucina wicepremier i minister gospodarki.
 • Jarosław Kaczyński na wiecu
  Żadna z opozycyjnych partii nie chce poprzeć kandydatury profesora Piotra Glińskiego na premiera rządu technicznego. Jarosława Kaczyńskiego to nie zraża. Zapowiada, że co chwila PiS będzie składał konstruktywne wotum nieufności.
 • Waldemar Pawlak
  Najpierw Waldemar Pawlak wychodzi bez słowa z narady z Donaldem Tuskiem i Jackiem Rostowskim. Teraz na jaw wychodzą informacje, że szef ludowców umówił się na poufne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Co to oznacza dla koalicji?
 • Waldemar Pawlak i Jacek Rostowski
  Minister finansów Jacek Rostowski rozmawiał w czwartek przed południem z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem na temat podatku od towarów i usług. Chodzi o proponowane przez Pawlaka zmiany dotyczące rozliczeń tzw. metodą kasową.
 • Waldemar Pawlak i Jacek Rostowski
  Szef ludowców pisze listy do liderów partii opozycyjnych i zaprasza ich na spotkanie. Chce w ten sposób zdobyć poparcie dla pomysłów PSL, które nie mogą przebić się w koalicji
 • Waldemar Pawlak
  Prawo trzeba ulepszać tak, by "realizowało ważne konstytucyjne i społeczne cele"; minister sprawiedliwości powinien zaproponować zmiany systemowe, dzięki którym prawo będzie dopasowane do obecnych realiów - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak.
 • Donald Tusk i Aleksander Kwaśniewski
  Kto mógłby zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera? Jarosław Kaczyński, Radosław Sikorski, a może Zyta Gilowska? Polacy wskazują większością głosów: to powinien być Aleksander Kwaśniewski.