• Joanna Kulig i Tomasz Kot w filmie "Zimna wojna"
  Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" otrzymał cztery nominacje do nagród niezależnego kina brytyjskiego British Independent Film Awards. Ma szansę na wygraną w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia.
 • Paweł Pawlikowski
  Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię dramatu "Zimna wojna" podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Za najlepszy film uznano japoński dramat "Manbiki Kazoku" ("Złodziejaszki").  Nagrodę dla najlepszej aktorki jury festiwalu przyznało pochodzącej z Kazachstanu Samal Jesliamowej za rolę w dramacie "Ayka". Trofeum dla najlepszego odtwórcy roli męskiej trafiło do Włocha Marcello Fonte za rolę w "Dogmanie" Matteo Garrone.
 • Generał Andrzej Pawlikowski (w środku)
  Były szef Biura Ochrony Rządu Andrzej Pawlikowski dostanie 10 tys. zł generalskiej emerytury, podaje "Super Express". Wystarczyło, żeby przez kilka miesięcy pełnił funkcję szefa Biura.
 • Generał Andrzej Pawlikowski (w środku)
  To nie zły stan zdrowia, jak oficjalnie podawano, a włamanie do auta z prezydenckiej kolumny w Strasburgu miało stać się przyczyną odwołania szefa BOR - twierdzi portal Fakt24.pl i dodaje, że generał Andrzej Pawlikowski zapłacił głową nie tylko za ten incydent, ale również za to, że włamanie próbowano zatuszować w Biurze Ochrony Rządu.
 • Premier Jarosław Kaczyński (L), szef BOR ppłk Andrzej Pawlikowski (2L) oraz wicepremierzy - minister edukacji Roman Giertych (2P) i minister rolnictwa Andrzej Lepper. Zdjęcie z czerwca 2007 roku
  Pułkownik Andrzej Pawlikowski został nowym szefem Biura Ochrony Rządu. Powołała go na to stanowisko premier Beata Szydło. Dziś pułkownik ma objąć obowiązki. 
 • "Ida" ma szanse na sukces kinowy? INFOGRAFIKA
  Do dzisiaj film Pawła Pawlikowskiego obejrzało w polskich kinach zaledwie 119 tys. osób. Znacznie większy sukces obraz odniósł za granicą. We Francji zobaczyło go niemal milion widzów. Do kas ustawiały się kolejki.
 • "Ten film pokochali masowo widzowie na świecie"
  "Europejskie Nagrody Filmowe dla >>Idy<< całkowicie przyćmiły inne polskie filmy" – tak krytyk filmowy Łukasz Maciejewski podsumowuje mijające 12 miesięcy w polskim kinie. Jego zdaniem, w 2014 pojawiło się kilka ważnych obrazów, ale nie były tak dobre jak te z 2013 roku.
 • Nie zaproszą byłego szefa BOR na uroczystości organizowane przez Biuro
  Były szef Biura Ochrony Rządu nie zostanie zaproszony na organizowane przez BOR uroczystości, planowane na połowę czerwca. Jak podaje "Super Express", szefujący Biuru w latach 2006-2007 Andrzej Pawlikowski naraził się byłym współpracownikom wywiadem udzielonym "Naszemu Dziennikowi".