• Zniszczenia na greckiej wyspie Skopelos
  Grecja liczy straty po gwałtownych ulewach i huraganach, które w tym tygodniu przeszły przez kraj. Dwie osoby zginęły od uderzeń pioruna. Największe zniszczenia zanotowano na Peloponezie i wyspie Skopelo w zachodnim obszarze Morza Egejskiego, gdzie ogłoszono stan wyjątkowy. 
 • MISTRA, Grecja. Kamienne opuszczone miasto
  Wejście między mury opuszczonego miasta Mistra przypomina podróż w czasie. Przechadzamy się wąskimi uliczkami, stąpmy po tych samych stopniach, po których przed wiekami kroczyli mieszkańcy tego jednego z najważniejszych miast Bizancjum, zaglądamy do tych samych kamiennych domków, które niegdyś rozbrzmiewały gwarem rozmów. Ale największe wrażenie robią średniowieczne freski na ścianach kościołów. Każdy jest cennym zabytkiem, namalowanym z ogromną pieczołowitością. Najlepiej zachowane pozwalają nawet zaobserwować takie drobiazgi jak bogate zdobienia czy szczegóły garderoby z kanonu mody sprzed pół tysiąca lat.
 • Akrokorynt, Grecja. Kościół św. Dmitrija Obrońcy Twierdzy
  Twierdza wznosi się na wysokości 575 metrów nad poziomem morza. Prowadzi do niej kręta droga, która w okolicach szczytu zmienia się w kamienne schody. Dziś trudno spotkać tu żywą duszę, a jednak kiedyś to miejsce tętniło życiem, a po uliczkach wśród kamiennych zabudowań przetaczały się tłumy. Akrokorynt przyciągał starożytnych Greków nie tylko z Peloponezu. Między innymi z powodu wznoszącej się tu świątyni Afrodyty, której kapłanki, czyli Córy Koryntu, słynęły z zamiłowania do uprawiania seksu.
 • GRECJA. Płoną lasy i przedmieścia. Strażacy i żołnierze walczą z ogniem
  Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni w Grecji wybuchły 74 pożary. W płomieniach zginęła jedna osoba, a kilkadziesiąt straciło dobytek.
 • Pożary lasów w Grecji
  Pożary lasów na cyplu Półwyspu Chalcydyckiego w północnej Grecji. Trzeba było ewakuować kilka miejscowości, wywieziono również turystów z miasteczka Oranopolis.