• Krzysztof Penderecki
  W jakiej roli SB widziała Krzysztofa Pendereckiego? Co znany kompozytor mógł zaoferować bezpiece? Tygodnik „w Sieci” przyjrzał się dokumentom zebranym w teczce Pendereckiego w archiwum IPN.
 • Krzysztof Penderecki
  Nigdy nie byłem współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, nie posiadam także żadnych informacji na temat istnienia rzekomej „teczki” dotyczącej mojej osoby - napisał Krzysztof Penderecki w przesłanym wieczorem oświadczeniu.
 • Biznesmeni
  "Zamożni żądają laurki, dostają laurkę i wykładają kasę" - mówi dziennik.pl o kulisach pracy autora widmo Przemysław Ćwikliński. Ghostwriterem jest od 23 lat. Na koncie ma ponad 30 tytułów.
 • Madonna w Warszawie
  Koncert "królowej pop" Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie był niewątpliwie najmocniejszym akordem mijającego roku w naszym kraju. Ale nie jedynym, bo dla fanów dobrej muzyki to był bardzo dobry czas. Przypominamy najważniejsze wydarzenie ostatnich 12 miesięcy...
 • Kenny G. będzie gwiazdą koncertu na Placu Defilad
  Europejska Agora w Krasnogrudzie, Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu, Podróż na Wschód w Białymstoku, Otwarty Kurort Kultury w Sopocie – to niektóre projekty specjalne przygotowane w ramach krajowego programu kulturalnego podczas przewodnictwa w Radzie UE.
 • Krzysztof Penderecki dyrygował na Kremlu
  Krzysztof Penderecki poprowadził w piątek w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie koncert, upamiętniający 200. rocznicę urodzin wielkiego węgierskiego kompozytora Ferenca Liszta.
 • Pomnik Chopina w Warszawie
  Prawykonaniem utworu "Pieśni zadumy i nostalgii" Krzysztofa Pendereckiego w Filharmonii Narodowej zakończyły się obchody Roku Chopinowskiego. Pozostało po nim Muzeum Chopina, ale też kilka wspomnień po nieudanych koncertach.