• Giełda. Notowania giełdowe
  Z daniem przedstawicieli zarządu GPW bardzo dobre prognozy gospodarcze, otoczenie makroekonomiczne i rosnąca skłonność do inwestowania to czynniki, które mocno sprzyjają rozwojowi rodzimego rynku kapitałowego. Na dodatek przygotowywana jest strategia, która ma tchnąć w warszawską giełdę nowego ducha – co najmniej na miarę tego, który towarzyszy planom budowy Centralnego Portu Lotniczego.
 • Polacy
  Połowa Polaków uważa, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku, a ponad jedna trzecia (34 proc.) - że w dobrym. Zdania nie ma 16 proc. ankietowanych - wynika z marcowego sondażu CBOS.
 • Grupa Azoty
  Objęcie Grupy Azoty i KGHM specjalną ochroną przed wrogim przejęciem, to uzasadnione działanie rządu: oba przedsiębiorstwa są kluczowe dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa - mówi PAP ekspert Instytutu Jagiellońskiego Wojciech Jakóbik.
 • Nauczyciel przy tablicy
  Dotacja celowa na pensje dla nauczycieli. To jest pomysł Związku Nauczycielstwa Polskiego na rozwiązanie problemów finansowych polskiej edukacji. ZNP ma jutro przedstawić odpowiedni projekt ustawy.
 • Rosnące słupki z monet
  Politycy prześcigają się w pomysłach na ulżenie kredytobiorcom zadłużonym w euro czy franku szwajcarskim. SLD chce likwidacji spreadu, czyli różnicy między kupnem a sprzedażą waluty.
 • Fotoradar
  O tym, że zaplanowane w tegorocznym budżecie 1,5 mld zł wpływu z mandatów wystawionych dzięki fotoradarom jest kwotą nazbyt optymistyczną, było wiadomo od samego początku. Jednak skala tego przeszacowania jest szokująca.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Są w Warszawie dzielnice, gdzie dostanie dla trzylatka miejsca w publicznym przedszkolu graniczy z cudem. Ale z drugiej strony, w stolicy wciąż buduje się nowe szkoły i przedszkola. A szpitale? Jest "wola", czy tylko "brudno"? W trzeciej części bilansu rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz pytamy o edukację i służbę zdrowia.
 • Warszawa to miasto do cna zbiurokratyzowane, gdzie pieniądze wydaje się bez wizji i planu? A może stolica to wzór do naśladowania dla innych miast, bo udaje jej się zdobywać unijne miliony i wciąż inwestować? Oto druga część bilansu rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tym razem jej ewentualni kontrkandydaci ocenili m.in. to, jak wydawane są w mieście pieniądze.
 • Simor nie boi się trudnych wyzwań
  András Simor, szef Węgierskiego Banku Narodowego, zwolennik wolnego rynku, ma problem. Firmuje prawo, które zmusza banki do przyjmowania spłat pożyczek po nierynkowych kursach.