• Ludzie na pasach
  39 proc. ankietowanych uważa, że sprawy w kraju zmierzają w dobrym kierunku, 43 proc., że w złym, a 18 proc. nie ma zdania na ten temat - wynika z przeprowadzonego na początku listopada sondażu Kantar Public, przekazanego we wtorek PAP.
 • Mężczyzna krzyczy
  Na terminową spłatę należności wpływa nie tylko zasobność portfela, lecz także cechy charakteru. Osoby słabo zorganizowane, które np. nie planują podróży przed czasem, a w dzieciństwie odrabiały prace domowe w ostatniej chwili, częściej mają problemy z zadłużeniem. Kłopoty ze spłacaniem długu mają także ci, którzy łatwiej poddają się czarnym myślom i rozmaitym lękom. To powoduje również, że w przypadku niespłacanego zadłużenia unikają kontaktu z wierzycielami.
 • "Bez grawitacji" Sygitowicza – perełka sprzed lat wydana ponownie
  Nie wiem, czy jest sens ją wznawiać, bo z muzyką instrumentalną jest u nas bardzo cienko. Jak koledzy wydają jakieś swoje gitarowe płyty, to tysiąc, dwa tysiące się sprzeda, to tak, jakbym w domu nagrał sobie demówki i puszczał swoim znajomym. Co prawda kilka z tych utworów jest znanych u nas w kraju, ale nie wiem, czy ma to sens – powiedział kilka lat temu magazynowi "Gitarzysta" Ryszard Sygitowicz o swoim krążku "Bez grawitacji" z połowy lat 80.
 • Pesymistycznie nastawiony mężczyzna
  Polacy czarno widzą przyszłość. Gorzej od nas o następnych latach myślą tylko Chińczycy - w Państwie Środka liczba optymistów, którzy wierzą w rozwój gospodarki, cały czas spada. Z kolei największymi optymistami są mieszkańcy Arabii Saudyjskiej i Szwecji.