• Kobieta rozmawia przez telefon
  Im szybciej pozbędziesz się maniery bycia nieszczęśliwym, tym lepiej.
 • Mężczyzna się uśmiecha
  Największymi optymistami są zwolennicy PiS, a także Kukiz’15. Najgorsze nastroje panują wśród zdeklarowanych wyborców PSL, PO i Wiosny - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika także, że nastroje ogółu społeczeństwa są dziś najlepsze od 1996 r.
 • Szczęśliwa kobieta
  Kto jest najbardziej zadowolony ze swojego życia? Ryzykant? Optymista Ostrożny czy Optymista Globalny? Doktor Agnieszka Czerw, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu przeprowadziła badanie, w ramach którego wyodrębniła pięć typów optymizmu oraz sprawdziła, w jaki sposób są powiązane z postrzeganiem jakości życia.
 • Święto Niepodległości 11 listopada 2014 roku. Demonstracja na ulicach Warszawy
  45 proc. Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku. Ponad jedna trzecia (36 proc.) badanych myśli pozytywnie o biegu spraw w kraju, a 19 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej kwestii - podaje sierpniowy sondaż TNS Polska.
 • Depresja czy gorszy dzień?
  Uczucie smutku towarzyszy nam przez całe życie, choć - co oczywiste - nie doświadczamy go bezustannie. Czasami spadek nastroju jest wynikiem problemów w pracy lub w związku, ale bywa, że złe samopoczucie nie ma konkretnej przyczyny. Dopóki smutek nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, można przyjąć, że nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia. Jeśli jednak pogorszenie nastroju utrzymuje się przez długi czas i niekorzystnie wpływa na jakość pracy oraz snu, warto zadać sobie pytanie: czy to może być depresja?
 • Uśmiech
  Czy często zdarza ci się widzieć szklankę do połowy pustą? Aby wydostać się z klubu pesymistów i przejść do klubu optymistów zrób tak, jak radzi dr Michael Mosley. Przejdź program „optymistycznej reedukacji”.
 • Czy można wyleczyć pesymizm?
  Jest ratunek dla czarnowidzów (i ich bliskich!). Brytyjski lekarz opracował autorski program leczenie z pesymizmu. Dowodzi, że tak naprawdę wystarczy poświęcić 15 minut dziennie, by stać się optymistą.
 • Załamana kobieta
  Polska gospodarka tkwi w dołku, przybywa więc pesymistów. Ludzie w czarnych barwach widzą także to, co dzieje się na scenie politycznej.
 • Pesymiści żyją dłużej
  Osoby starsze, które mają niskie oczekiwania w stosunku do swojej przyszłości, żyją dłużej. Naukowcy twierdzą, że czynnikiem, który przedłuża życie jest pesymizm.
 • Polska flaga - zdjęcie ilustracyjne
  Ponad trzy czwarte Polaków (77 proc.) uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest 15 proc., pozostałe 8 proc. nie potrafiło wyrazić opinii w tej sprawie - wynika z wrześniowego sondażu TNS Polska.