• Korea Północna
  Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Jong Ho oświadczył, że ewentualne kolejne próby nuklearne jego kraju będą zależeć od zachowania Stanów Zjednoczonych - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.
 • Półwysep Koreański to najniebezpieczniejsze miejsce na świecie, gdzie w każdej chwili może dojść do wojny nuklearnej - ostrzegł na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ wiceminister spraw zagranicznych Korei Północnej.
 • Kobiecy oddział wojskowy w drodze na defiladę w Phenianie
  To ostatnia komunistyczna dyktatura na świecie. Korea Północna jest jednocześnie najbardziej zamkniętym krajem. Trudno tam wjechać, jeszcze trudniej wyjechać. Zdjęcia wywożą nieliczni turyści, którym uda się odwiedzić kraj rządzony przez Kim Dzong Una, syna im Dzong Ila i wnuka Kim Ir Sena - twórcy komunistycznej dyktatury w północnej części Półwyspu Koreańskiego.
 • Na granicy Korei Północnej i Południowej
  Druty kolczaste, uzbrojeni wartownicy i lornetki, przez które można podglądać zamkniętą dla świata Koreę Północną. Zobacz to, co widział odwiedzający strefę zdemilitaryzowaną prezydent USA Barack Obama.
 • Kim Dzong Un
  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un zagroził, że jego kraj dokona odwetowego uderzenia na Korę Płd., jeśli zostanie sprowokowany - podały w niedzielę północnokoreańskie media państwowe na dzień przed rozpoczęciem dorocznych manewrów wojskowych Korei Płd. i USA.
 • Kim Dzong Un
  Noworoczny wspólny artykuł wstępny trzech głównych dzienników Korei Północnej obiecuje jej mieszkańcom dobrobyt, wzywając ich jednocześnie, by "aż po śmierć" byli wierni nowemu przywódcy państwa Kim Dzong Unowi, który zastąpił swego zmarłego ojca Kim Dzong Ila.
 • W Phenianie tłumy zebrały się, by uczestniczyć w drugim dniu uroczystości żałobnych po śmierci Kim Dzong Ila
  Setki tysięcy Koreańczyków szczelnie wypełniły w czwartek największy plac w Phenianie, aby uczestniczyć w drugim dniu uroczystości żałobnych ku pamięci zmarłego niedawno przywódcy Północy, Kim Dzong Ila.
 • Ciało Kim Dzong Ila zostało złożone w mauzoleum
  Czwartek to drugi dzień ceremonii żałobnych po śmierci Kim Dzong Ila. Na centralnym placu Phenianu znów zgromadziły się tłumy ludzi. Nie zabrakło Kim Dzong Una, najmłodszego syna zmarłego tyrana, który ma być jego następcą.
 • Następca Kim Dzong Ila kłania się przed trumną ojca
  Jak wszystko w Korei Północnej, także ceremonia pogrzebowa Kim Dzong Ila otoczona jest tajemnicą. Pewne jest jedynie, że uroczystości się rozpoczęły.
 • Kim Dzong Il
  Władze Korei Północnej chcą zawarcia traktatu pokojowego z USA, oficjalnie kończącego wojnę z lat 1950-1953, co może pomóc w znalezieniu dróg wyjścia z impasu w sprawie zbrojeń nuklearnych Korei Płn. Taki komunikat podała oficjalna północnokoreańska agencja KCNA.