• Pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich
  Cała nadzieja w ministrze kultury. Na amerykańskich aukcjach pojawiły się rękopisy Fryderyka Chopina, które zostały nielegalnie wywiezione z kraju. Problem w tym, że możemy je utracić bezpowrotnie.
 • Seong-Jin Cho z Korei Południowej zwyciężył w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Polak, Szymon Nehring otrzymał wyróżnienie. Koncert laureatów pokaże dziś, 21 października o godz. 18:50 TVP Kultura i TVP HD, a wielki koncert zwycięzcy o godz. 21:45 zobaczą widzowie TVP2.
 • Jolanta Fajkowska, Krzysztof Karpiński, Maria Niklińska
  Prezenterka Jolanta Fajkowska często pojawia się na salonach u boku życiowego partnera. Parę widuje się na imprezach muzycznych oraz podczas premier teatralnych. Sprawdziliśmy, czym zajmuje się mąż Fajkowskiej.
 • Anna Biedrzycka-Sheppard – nasz człowiek w Hollywood
  Nominacja do Oscara za "Listę" otworzyła jej drogę do międzynarodowej kariery. Anna Biedrzycka-Sheppard poszła za ciosem i zaczęła robić filmy na całym świecie, "wychowując córkę między lotniskami". Być może – zgodnie z powiedzeniem "do trzech razy sztuka" – najnowsza nominacja do nagrody Akademii Filmowej (wspólnie z Jane Clive) przyniesie jej sławną statuetkę. Ale czy Oscar może jeszcze coś zmienić w karierze polskiej kostiumolożki, skoro już od dwóch dekad pracuje przy największych filmach z Hollywood?
 • "Lista Schindlera"
  Steven Spielberg nakręci we Wrocławiu część zdjęć do swojej nowej produkcji – "St. James Place". Ale nie był pierwszy. Oto inne głośne, a zrealizowane w Polsce filmy z udziałem gwiazd.
 • Jan Ekier
  W Warszawie w wieku 101 lat zmarł profesor Jan Ekier. Polski pianista, pedagog i kompozytor.
 • Rafał Blechacz
  Rafał Blechacz, zwycięzca konkursu chopinowskiego w 2005 roku, jako drugi w historii Polak został wyróżniony prestiżową nagrodą Gilmore Artist Award, jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie muzyki.
 • Kompozytor Wojciech Kilar
  Zmarł Wojciech Kilar - światowej sławy kompozytor, twórca muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych. Miał 81 lat.
 • Bebo Valdes nie żyje
  Bebo Valdes nie żyje. Jeden z najbardziej znanych kubańskich pianistów i kompozytorów zmarł wczoraj w Szwecji. Miał 94 lata.