• "Piąta władza" to film udany jedynie połowicznie
  Film Billa Condona, choć udany jedynie połowicznie, nie zasłużył na tak marną frekwencję. Z kin zniknął szybko, a i na płytach hitem nie będzie, zaś dwudziestopięciomilionowy budżet nie zwróci się nawet w połowie. Słowem – klapa.
 • Benedict Cumberbatch nie żałuje "Piątej władzy"
  Benedict Cumberbatch wypowiedział się na temat finansowego rozczarowania, jakim okazał się film "Piąta władza" z jego udziałem.
 • Najgorsze filmy 2013 według magazynu "Forbes"
  Magazyn "Forbes" przyjrzał się najbardziej spektakularnym kinowym klapom 2013 roku. Najmniej zarobił thriller o założycielu WikiLeaks "Piąta władza", który został mianowany najgorszym filmem mijającego roku. Co ciekawe, porażkę tej produkcji wieszczył jeszcze przed premierą jej główny bohater Julian Assange (na ekranie wcielił się w niego gwiazdor serialu "Sherlock" Benedict Cumberbatch). Oto największe kasowe "wtopy" ostatnich miesięcy.
 • "Piąta władza" – każdy ma swoją prawdę
  "Piąta władza" to nie tylko biografia Juliana Assange'a, to przede wszystkim refleksja nad współczesnym funkcjonowaniem informacji.
 • "Piąta władza" w kinach od 25 października
  WikiLeaks już od dawna prowadzi kampanię przeciw wyprodukowanemu w Hollywood filmowi. Przed premierą "Piątej władzy" Billa Condona proponuje własny film o Julianie Assange'u, dostępny w sieci za darmo.
 • Julian Assange błagał Cumberbatcha, by... go nie grał
  Gwiazdor serialu "Sherlock", Benedict Cumberbatch ujawnił, że otrzymał list od Juliana Assange'a z prośbą, by aktor nie przyjmował roli w filmie o współtwórcy WikiLeaks. Brytyjczyk zagrał główną rolę w biograficznym obrazie "Piąta władza" w reżyserii Billa Condona.
 • Benedict Cumberbatch w filmie "Piąta władza"
  Filmowa historia portalu WikiLeaks i jej założyciela Juliana Assange'a zapowiadana jest jako jedna z najważniejszych premier tegorocznej jesieni w kinach. Póki co, obraz Billa Condona pokazano na prestiżowym festiwalu w Toronto – miał być jego sensacją, ale krytycy piszą o wielkim rozczarowaniu, a nawet "koszmarnej chale".