• Sposoby na kaca
  Przeholowałeś z alkoholem, o czym nie pozwala ci zapomnieć dudnienie w głowie i rewolucja w żołądku? Sama deklaracja, że już nigdy więcej "tyle nie wypijesz", nic ci nie pomoże. Musisz zacząć działać. Antidotum na kaca znajdziesz w swojej kuchni. Oto dieta, która szybko postawi cię na nogi.
 • Gruszka
  Lepiej zapobiegać niż... mieć kaca. Do imprezy z alkoholem warto dobrze się przygotować i zjeść gruszki lub wypić sok gruszkowy. Naukowcy dowiedli, że ten soczysty owoc może zmniejszyć negatywne skutki picia.
 • Mężczyzna pijący alkohol
  Nowotwór wątroby należy do najgroźniejszych i zbiera tragiczne żniwo wśród mężczyzn. Jedną z przyczyn jego rozwoju jest spożywanie alkoholu. Naukowcy sprawdzili, jaka ilość napojów wyskokowych wystarczy, by nabawić się choroby.
 • Mężczyzna pijący alkohol
  Kieliszek wina do obiadu z kontrahentem, szampan by opić sukces, szklanka whisky, aby odpocząć po ciężkim dniu pracy – taki tryb życia, choć wygląda całkiem niewinnie, może doprowadzić do poważnych kłopotów. Pijemy, by zrekompensować sobie stres, dodać odwagi i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Problem ten coraz częściej dotyczy ludzi o wysokiej pozycji społecznej, ze świetnym wykształceniem i dobrą pracą. Jak rozpoznać chorobę i skutecznie walczyć z nałogiem?
 • Jak nie przeholować z alkoholem?
  To będą cenne podpowiedzi zwłaszcza teraz, gdy zbliża się świąteczny i noworoczny maraton przy stole. Zobacz, jakie sygnały wysyła ci organizm, że czas odstawić kieliszek na dobre.
 • Kobieta w ciąży trzyma wino
  Każda ilość alkoholu wypijanego w ciąży szkodzi dziecku. Przekonywali o tym specjaliści podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego. Dziś, 9 września, przypada Światowy Dzień FAS, czyli płodowego zespołu alkoholowego.
 • Antybiotyki a alkohol
  Bierzesz antybiotyki, a szykuje się impreza... Zastanawiasz się, czy będziesz mógł pić alkohol?
 • Kobiety z nadwagą powinny unikać alkoholu
  Jeśli masz nadwagę, unikaj alkoholu - ostrzegają naukowcy, którzy przeprowadzili badanie z udziałem ponad stu tysięcy osób. Wykazali w nim, że picie przy otyłości aż trzykrotnie zwiększa ryzyko śmiertelnej choroby.
 • Mężczyźni z wyższym wykształceniem żyją dłużej
  Poprawia się stan zdrowia Polaków. Żyjemy coraz dłużej, ale wciąż odstajemy od mieszkańców Europy - wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia. W ostatnich trzech dekadach średnia długość życia na starym kontynencie wydłużyła się o 5 lat i wynosi dla kobiet 80 lat oraz 72, 5 roku dla mężczyzn.
 • Młodzi ludzie umierają z powodu chorób wątroby
  Umierają coraz młodsi amatorzy mocnych trunków. Już dwudziestolatkowie trafiają do szpitala z alkoholowo uszkodzoną wątrobą. Lekarze ostrzegają, że pijaństwo zabija już nie tylko osoby w podeszłym wieku.