• Mateusz Morawiecki na spotkaniu z kołem gospodyń wiejskich
  Sejm przyjął nową ustawę o kołach gospodyń wiejskich, a prezydent ją podpisał. "Sporo kobiet woli działać nieformalnie, bo po co mieć do czynienia z urzędem skarbowym i tłumaczyć się z każdej rozliczonej faktury. To kłopot. A ludzie na wsi chcą mieć święty spokój" – oceniają nowe prawo same zainteresowane. 
 • Mieszkanie
  Popyt na kredyty mieszkaniowe w 2018 roku jest na poziomie niewidzianym od dekady. Pod koniec roku banki jeszcze uatrakcyjniły swoją ofertę pozwalając przeciętnej rodzinie zadłużyć się na ponad pół miliona złotych. Aby to jednak zrobić, trzeba mieć w zanadrzu ponad sto tysięcy złotych w gotówce, co studzi zapędy kupujących.
 • Mieszkanie
  Nigdy wcześniej Polacy nie płacili tak dużo za mieszkania – wynika z najnowszych danych NBP. Pomimo przekroczenia tej psychologicznej granicy wzrost cen mieszkań nie zwalnia.
 • Solaris Urbino 12 electric
  Zarzuty niegospodarności i prania pieniędzy postawiła prokuratura członkowi zarządu spółki Solaris Bus & Coach i jednemu z dyrektorów tej firmy. Obaj zostali zatrzymani w związku ze sprawą ustawiania przetargów na autobusy i trolejbusy w Rydze (Łotwa).
 • osiedle
  Deficyt mieszkaniowy w Polsce sięga 2,1 mln lokali, a do 2030 r. wzrośnie do 2,7 mln, ocenia HRE Think Tank w raporcie pt. "Ile mieszkań brakuje w Polsce?", dokumencie sporządzonym pod patronatem UN Global Compact Network Poland. Deficyt tanich mieszkań socjalnych dla rodzin o średnich i niskich dochodach wyniósł w 2017 r. nawet 200 tys. lokali, podano także w raporcie.
 • Mieszkania w kamienicach można podzielić na dwie grupy: te, których cena znajduje się zdecydowanie poniżej średniej oraz te na drugim końcu: zdecydowanie droższe od przeciętnych czterech kątów, przeznaczone dla osób z naprawdę grubym portfelem.
 • Nauka
  Za wykształcenie dziecka trzeba zapłacić więcej, niż może się wydawać. 
 • Aukcja "Pride of Poland", 2018 r.
  Połowa koni wylicytowanych na Pride of Poland w 2018 r. nie została sprzedana. To oznacza, że aukcja ostatecznie zarobiła nie pół miliona euro, ale blisko dwa razy mniej. To jeden z najgorszych wyników w historii imprezy - informuje RMF.FM.
 • kawalerka
  Już nie dwa pokoje, ale trzy to najczęściej wybierany przez Polaków rozmiar mieszkania. Łupem kupujących padały przeciętnie 54 metry za co zapłacić trzeba było 253 tys. zł – wynika z szacunków Open Finance opartych o najnowsze dane GUS podsumowujące obrót nieruchomościami w 2017 roku.
 • Pieniądze i samochód
  Przedsiębiorcy bardziej opłaci się używać auta zięcia albo teściów niż kupić swoje, jeżeli nie chce go wprowadzić do ewidencji środków trwałych – wynika ze zmian uchwalonych przez Sejm.