• Koniec boomu mieszkaniowego w 2019 r. wydaje się być coraz bardziej prawdopodobny. To zapowiada ciekawy rok na rynku. Szczególnie, że sporo dziać powinno się w programie Mieszkanie na Start, z niecierpliwością wyczekujemy też pojawienia się pierwszych Firm Inwestujących w Najem Nieruchomości. Home Broker prognozuje 2019 rok na rynku mieszkaniowym.
 • 27.Finał WOŚP, Jerzy Owsiak
  "Pomaganie jest dziecinnie proste" – to hasło tegorocznej, organizowanej 27. raz, zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 • Moskwa
  Po raz pierwszy do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączyła w niedzielę Rosja. W zbiórce w Moskwie brali udział Polacy i uczący się polskiego Rosjanie. Na licytacji najwyższą cenę osiągnął autograf bardzo lubianej w Rosji Barbary Brylskiej.
 • Jerzy Owsiak w studio WOŚP
  Wstępne wyniki zbiórki mają być ogłoszone po północy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 • osiedle
  Ceny, które osiągają mieszkania na lokalnym rynku w dużej mierze zależą od wielkości samego miasta oraz dynamiki jego rozwoju gospodarczego. Przekłada się to bowiem na możliwość znalezienia pracy i dalszego rozwoju kariery zawodowej w przyszłości. A to właśnie te czynniki decydują o tym, czy zwłaszcza młodzi ludzie chcą się osiedlać, kupować mieszkania i planować swoją przyszłość w danej miejscowości.
 • Donald Trump
  Prezydent Donald Trump odwiedził w czwartek miasto McAllen w Teksasie, gdzie przekonywał do budowy muru na granicy z Meksykiem. Realizacja tego projektu jest źródłem konfliktu z Demokratami, który spowodował częściowy paraliż administracji federalnej. Jak informuje "Washington Post" administracja prezydenta USA Donalda Trumpa przygotowuje grunt pod wprowadzenie stanu wyjątkowego, by móc sfinansować budowę muru na granicy z Meksykiem. Biały Dom miałby na ten cel przeznaczyć środki z wojskowego funduszu budowlanego.
 • Kanapa
  Urządzanie mieszkania to duże wyzwanie. Trendy aranżacyjne zmieniają się niemal co sezon, dlatego warto dekorować wnętrze dodatkami, które nie kosztują dużo, a ich wprowadzenie całkowicie zmieni końcowy efekt.
 • osiedle
  Notariusze mogą sporządzać umowy sprzedaży nieruchomości położonych na uwłaszczonych gruntach bez dokumentów potwierdzających przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - informuje w piątek "Rzeczpospolita" za prezesem Krajowej Rady Notarialnej.
 • szkoła, nauczyciel
  "Rzeczpospolita" zapytała nauczycieli o ich zarobki. Zarabiamy między 1750 a 2800 zł na rękę; tylko część otrzymuje dodatki – twierdzą nauczyciele, którzy wypełnili ankietę przygotowaną przez gazetę.
 • Latarnia morska
  Dwóch osób poszukuje burmistrz kalifornijskiego miasta Richmond. Chętni będą pracować w latarni morskiej na wyspie East Brother za bagatela 130 tys. dolarów rocznie.